Tüm dünya genelinde artış gösteren teşvik uygulamalarından birisi de Türkiye’de sunulacak. Duyurusu yapılan bisiklet kredisi meraklılarının ilgisini çekebilir.

Koronavirüs ile birlikte özellikle şehir içi ulaşım için bisikletin tüm dünya genelinde inanılmaz yükselişine Ters.com.tr’de sıkça yer veriyoruz. İngiltere, Fransa ve Almanya gibi ülkelerde satın alma süreçleri için devlet desteği planlamalarının yapıldığını, tamire ihtiyaç duyanlar için 50 euroluk bir ödeneğin dahi sunulduğuna şahit olduk. 1 Haziran itibarıyla Türkiye’de başlayan normalleşme süreciyle birlikte beklediğimiz benzer teşvikler hükümet kanadında karşılık bulmuşa benziyor. Bugün açıklanan kredi paketinde kullanıcıların bisiklet alımına verilen kredi desteği karşımıza çıktı bisiklet kredisi sosyal hayatı destek paketi kapsamında meraklılarıyla buluşacak.

İlginizi Çekebilir  Koronavirüs günlükleri; bahçesinde "bisiklet turuna" çıkan "çılgın" bisikletçi [Video]

Bisiklet kredisi için detaylar

Açıklanan pakete göre asgari 3.000 TL’den 30.000 TL’ye kadar kredi tutarı 6 ay ödemesiz azami 60 ay vade, aylık yüzde 0,55 faiz oranı ile sunulacak. Yerli firmalara destek olması beklenilen bu adım kapsamında anlaşma yapılan firmalar bankaların internet sitesinde yayınlanacak. Bisan, Corelli, Salcano, Ümit, Kron, ve Sedona markaları nu kapsamda değerlendirilebilecek yerli bisiklet markaları olarak öne çıkıyor. Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Bisiklet Endüstrisi Derneği Başkanı Bayram Akgül; “6 ayı ödemesiz 5 yıla kadar yerli malı bisiklete büyük katkı var. Bu katkı ile bizim de yeni piyasaya sunduğumuz elektrikli bisikletler var. Bunun da ulaşıma entegre olacağını düşünüyoruz.” ifadelerine yer verdi.