Tasarımının yanında içerisinde barındırdığı yeteneklerle hayatınıza renk katacak çalar saat Mudita Bell, meraklılarının gözdesi olabilir.

Minimal tasarım felsefesinin hayatımıza olan etkisini artık pek çok alanda görüyoruz. Mobilya, mimari hatta teknoloji için bile artık bu terimi kullanmak mümkün. En ufak parçaları bile birer dekor objesine döndüren projeler arasında radarımıza takılan ise Mudita Bell oldu. Tasarımının yanında işlevselliğiyle de öne çıkan model, sabahları bizi uyandıran ve bir hışım kendisini yerde bulan çalar saatlerin kaderini yaşamamak konusunda kararlı. Kullanıcılarının ideal uyku seansını yakalaması adına işlev gösteren Bell, dinlenmiş ve rahat bir şekilde uyanmanın da anahtar olabilir. Üzerindeki sensörleriyle hava kalitesini ölçen çalar saat olarak ilgi gören projenin arkasında daha fazlası da olduğunu size garanti edebiliriz. Tüm bunlara odadaki nem ve sıcaklığı ölçmek de dahil.

1/3

Mudita Bell’in çalar saat sınırlarını başka boyuta taşıyan özellikleri

Bell’in ilk olarak dijital bir çalar saat olduğunu belirmekte fayda var. Onu diğer modellerden ayıran en önemli özelliklerinin başında, elektronik kitaplardan tanıdığımız e-Ink yani elektronik mürekkep teknolojisi var. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, özellikle gecenin ilerleyen zaman diliminlerinde Bell ile kuracağı göz kontağından rahatsız olmaması düşünülmüş. Saatte kullanılan alarm tonu da geleneksel “sert” yapıların aksine daha nazik bir uyarıcı tonu içeriyor. Ayrıca uyuduğunuz odadaki hava kalitesini takip etmek de daha sağlıklı bir uyku için Bell’i ilgi çekici bir ürün galine getiriyor.

Tasarımcılar Bell’in çok yönlü kullanımını meditasyona ilgi duyanları bile baz alarak düşünmüş. İçerisinde uzunlukları önceden ayarlanmış bir meditasyon zamanlayıcısını barındıran model, kullanıcılara rehberlik edecek basit talimatlarla beraber geliyor. Saatin minimalist tasarımı da yatmadan önce gördüğünüz son, uyandığınızda ise ilk gördüğünüz bir keyif objesi olacak niteliklerde. Bell ile ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.