İstanbul merkezli Bulgu’s ekibi tarafından sokak hayvanları için başlatılan geri dönüşüm kampanyası, sürdürülebilirlik felsefesinin bir başka boyutunu da ortaya koyuyor.

Sürdürülebilirlik ilkesinin hayatımızın her alanına etki ederek bir yaşam felsefesine dönüşmesi geleceğimiz için şüphesiz önemli. Son birkaç yılda farklı alanlarda hizmet veren irili ufaklı hemen her üreticinin bu felsefeyi destekleyici bir politikayla karşımıza çıkışına şahit oluyoruz. Nitekim Microsoft‘un tüm dünyaya duyurduğu karbon salınım hedefleri bunun en güzel örneklerinden. İstanbul merkezli Bulgu’s da sürdürülebilirliğin geri dönüşüm ayağıyla ilgili çok önemli bir projeyle karşımıza çıkıyor.

Sürdürülebilirlik sokaktaki dostlarımızın hayatını kurtaracak

2018 yılında faaliyet göstermeye başlayan ve mama başta olmak üzere evcil hayvan ürünlerini meraklılarıyla buluşturan Bulgu’s ekibinin anlamlı kampanyasının merkezinde berberler var. Kullanımlarının ardından tehlikeli bir atık haline gelen jiletlerin geri dönüşümü için düğmeye basan ekibin, özellikle ayrışmayan jiletlerin sokak hayvanlarına verdiği zarara vurgu yaptığını görüyoruz. Kampanya kapsamında geri dönüşüme ulaştırılamayan jiletlerin, kendilerine gönderilmesi senaryosunu kargo ücreti karşılayarak da sunan ekibin bu çabası şüphesiz takdir edilesi. Biz de bu Bulgu’s ailesinin bu anlamlı hamlesini destekliyor ve çevrenizdeki herkese benzer duyarlılığı kazandırmak konusunda siz değerli okuyucularımızı da göreve davet ediyoruz.