Amerika merkezli Electric GT ekibi tarafından sunulan kit, daha önce bir çok klasik modelin elektrikli otomobil dinamikleriyle buluşmasının merkezinde yer alıyor.

Otomobil meraklılarının son yıllarda karşısına en çok çıkan modellerin başında şüphesiz elektrikli versiyonlar var. Küresel bazdaki tüm üreticilerin adeta seferberlik içerisinde olduğu bu dönüşüm benzinli ve dizel araçların yerini alarak adeta yeni bir çağ başlatmanın ilk aşamalarında. Halihazırda var olan modellerin yanı sıra klasik araçların da birer elektrik ünitesiyle içten yanmalı motorlarından kurtularak yola devam edişine sık sık Ters.com.tr’de de yer veriyoruz. Son olarak Volkswagen T1 üzerinden gördüğümüz bu değişimin kendi aracınız için de mümkün olabileceğini düşünmüş müydünüz? Electric GT tarafından geliştirilen bu kit ile bahsettiğimiz seçenek mümkün.

1/4

Elektrikli otomobil dönüşümü için parça parça satın alma da mümkün

Electric GT ekibi aslında Ters.com.tr okurlarının anımsayabileceği bir isim. Yaklaşık iki ay önce yine sizlerle paylaştığımız klasik Fiat 124 Spider elektrik dönüşüm projesinin altyapısını oluşturan sistem, bugün burada karşımızda duran ile büyük oranda benzerlik gösteriyor. Arkasında yine aynı ekibin olduğu dönüşüm listesinde Ford Mustang ve Toyota FJ-40 gibi diğer pek önemli isimlerin olduğunu da belirtelim. Şu anda karşımızda duran ve içten yanmalılarının yerini alan elektrik motoru ise GTe-253 koduyla karşımıza çıkıyor. Tek başına 153 beygir güç ve 330 Nm tork üreten bu motorun 300 beygir üreten geleneksel bir V8 ile aynı performans hissini yarattığı iddia ediliyor.

İlginizi Çekebilir  Bir efsane daha elektrikli otomobile dönüşüyor; Alfa Romeo Giulia GT Junior

Elbette bir dönüşüm için sadece motoru almak yeterli olmayacak. Electric GT ekibi motorla birlikte altyapı elemanlarını da opsiyonel olarak satışa sunuyor. Batarya kısmında 50kWh, 75kWh ve 100kWH olmak üzere üç farklı seçenekle kombin edilebilen motorun debriyaj ve direksiyon kutusu gibi parçalarını da bağımsız olarak satın almak gerekiyor. Sadece motoru 33.949 dolara satışa sunan marka, paketi bir bütün olarak satın almak isteyenlere ise 68.999 ile 73.999 dolar aralığında değişen bir fatura çıkarıyor. Toplamda üç farklı motor dönüşüm paketinin sunulduğu listeye buradan ulaşıp detaylarını inceleyebilirsiniz.