İklim krizine karşı atılması gereken adımlar, alınması gereken önlemler için bir araya gelen Sıfır Gelecek ekibi, 3 Nisan Cuma günü Türkiye’nin ilk Dijital İklim Grevi’ni gerçekleştirecek.

Her geçen gün bireyler olarak kendimize, çevremize, yaşadığımız dünyaya ve tüm canlılara karşı sorumluluklarımız artıyor. Geride bıraktığımız her yıl iklim kriziyle ilgili felaketler bizi bu farkındalığı oluşturmak için ortak bir paydada buluşturuyor.  Ülkemizde ve tüm dünyada etkisini devam ettiren koronavirüs nedeniyle 3 Nisan Cuma günü 5. Küresel İklim Grevi dijital ortama taşınarak gerçekleştirilecek.

Dijital İklim Grevi hakkında detaylar

İklim krizi için somut çözümlerin arayışına geçen birçok insanın başlattığı Fridays for Future hareketinin çağrısı,  Sıfır Gelecek ekibi ve tüm iklim aktivistleriyle bu grevde buluşuyor. “Tek başımızayız ama birlikteyiz” diyen Sıfır Gelecek ekibi bu farkındalığa ortak olmak için tüm Türkiye’yi bir araya gelmeye davet ediyor. 3 Nisan Cuma günü gerçekleşecek Dijital İklim Grevi, saat 16.00‘da basın açıklamasının ve konuşmaların gerçekleşeceği bir canlı yayınla başlayacak.

Ekip, 17.00‘da çevrimiçi olarak pankartlarıyla bu çalışmaya katılarak interaktif bir ortamla karşımıza çıkacak. Ayrıca destek vermek isteyenleri ise gün boyu #BuEvdeİklimGreviVar, #DijitalİklimGrevi, #SıfırGelecek etiketleri üzerinden paylaşım yapmaya davet eden ekip saat 22.00’da ise gün içinde Sıfır Gelecek sosyal medya hesaplarından yayınlanacak olan etiketler üzerinden gündem kampanyası gerçekleştirecek. Türkiye’de ilk defa hayata geçirilecek olan Dijital İklim Grevi’ne sanatçılar canlı yayın üzerinden mini konserlerle bu çalışmaya destek verecek. Biz de Ters ekibi olarak bu greve destek veriyoruz.