İki teker dünyasının iki farklı üyesini bir araya getiren uzun yol bisikleti projesi, renklerini 1983 yılı Dakar Rallisi’nden alıyor.

Dünyanın en ünlü aşçıları, yemek içerisine atılan her baharatın doğru kullanıldığında muhteşem bir uyumun kusursuz anahtarı olduğunu söyler. Yemek yapmayı seven birisi olarak bu felsefeyi bolca mutfağımda uyguladığımı söyleyebilirim. Bu formülü uyguladığım yer sadece mutfakla da sınırlı değil elbette. Bisikletim için ihtiyaç duyduğum her parçanın veya modifikasyonun genel tadı kaçırmaması için baharat örneğindeki gibi titiz davranmak ortaya halihazırda güzel olan bir şeyi daha da iyi bir noktaya çıkarılabilir.

Son dönemlerde karşımıza çıkan özel yapım bisikletlerin çoğu da farklı dinamiklerin bir araya gelerek oluşturduğu bir yapboz gibi ortaya güzel bir resimler çıkarmaya devam ediyor. Almanya merkezli olarak uzun yol bisikleti ve bu sınıf için parçalar üreten Fern, birbirinden oldukça farklı iki dünyayı bir araya getirerek karşımıza leziz bir ürün ortaya koyuyor. GS Chacha Dakar adı verilen bu bisikletin tasarım ilhamı Dakar Rallisi’nde yarışan BMW R 80 GS‘den alınarak meraklılarıyla buluşuyor.

1/6

Fern GS Cacha Dakar uzun yol bisikleti hakkında öne çıkan detaylar

Dakar tarihinin en önemli pilotlarından birisi olan Gaston Rahier‘in 1983 sezonunda yarıştığı GS’de kullanılan renk paletinin birebir şekilde kullanıldığı bisiklet, içerisinde bulunduğu sınıf gereği yarışın ruhuna uygun bir maceraya davet ediyor meraklılarını. Standart olarak kadro, entegre eşya taşıma demirleri ve dinamo sisteminden güç alan ön ışıklandırmayla gelen GS Chacha Dakar’da Shimano’nun 1×11 Dura Ace vites sistemi kullanıyor.

1/5

Kullanıcıların isteklerinde göre komponent seçimlerinin de özel olarak değiştirilebiliyor olması da bizce önemli destekler arasında.Lastik setine verdiği destek gereği dağ bisikleti olarak da kullanılabildiğini gördüğümüz bu özel modelle ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Bu arada, ünlü pilot Gaston Rahier’in 1984 ve 1985 sezonlarında art arda BMW ile ipi göğüslediğini de belirtmeden geçmeyelim.