İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan bisiklet çalıştayında, bölgenin ulaşım geleceği ve yollarla ilgili önemli sunumlar ve fikir alışverişi yapılacak.

Karbon salınımları başta olmak üzere diğer birçok etkiyle insan sağlığına doğrudan etki eden hava kirliliği artık metropollerin sınırlarını ciddi oranda zorluyor. Son yıllarda Londra, Paris, Roma ve Madrid gibi dünya şehirlerinde bunun önüne geçmek adına atılan otomobil yasakları da aslında bunun en temel göstergeleri. Sürdürülebilir ulaşım fikriyle artık sırt sırta ilerleyen bu planlamalardan birisi de bisiklet üzerinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin merkezinde. Kısa süre önce duyurusu gerçekleştirilen İstanbul bisiklet çalıştayı, katılımcılar eşliğinde şehrin geleceği hakkında önemli fikir alışverişlerine sahne olacak.

1/2

İstanbul bisiklet çalıştayı için açıklanan ana başlıklar

7 Şubat Cuma günü düzenlenecek olan çalıştay duyurusuyla birlikte, merkeze alınacak ana başlıklar da paylaşıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan çalıştayda; bisiklet master planı, bisiklet yolları tasarım rehberi, kent içi toplu taşıma sistemi, entegre yolu ağları ve altyapıları ile ilgili sorun ve öneriler konuşulacak. Sınırlar içerisinde bulunan tüm yol ağının düzenlenmesi ve geliştirilmesini hedefleyen belediye ortak bir akıl üzerinden yol haritası oluşturma amacında. LessTR olarak bizim de katılım sağlayacağımız organizasyonla ilgili gelişmeleri sosyal medya hesaplarımız ve internet sitemiz üzerinden takip edebilirsiz.