Türkiye’nin ekolojik bakımdan verimsiz bölgelerini şifa ormanına dönüştüren Jotun Yeşil Adımlar uygulamasıyla siz de sürece dahil olabilirsiniz.

İklim değişikliği ve hava kirliliği gibi olumsuz etmenlerin kapımızda olduğu şu günlerde doğa ve ağaçlara hiç olmadığımız kadar çok ihtiyacımız var. Bu durum bireysel çabanın yanında büyük markaların da taşın altına elini koyması gereken ihtiyaçlar içeriyor. Geçtiğimiz yıllarda konuyla ilgili Türkiye’de Yeşil Adımlar uygulamasını başlatarak, dev bir orman oluşumuna imza atan marka bu yıl da yüzümüzü güldüren bir projeyle karşımızda. Şifa Ormanı yapmak için bir oyun geliştiren ekip, Türkiye’nin verimsiz bölgelerine fide ekimlerini gerçekleştirecek. Tabiki bunun için size ihtiyaç var.

Jotun Yeşil Adımlarla bu kez şifa ormanına

Doğaya ve diğer canlılara katkı sağlamayı amaçlayan Jotun Türkiye ekibinin geliştirdiği oyunu tarayıcınız üzerinden oynayabilirsiniz. Oyunda, bir tohumu verilen süre içerisinde tüm tomurcuklara dokundurarak varış noktasına ulaştırdığınızda ekip sizin için bir fide ekiyor. 2017 yılından beri Jotun Yeşil Adımlar adıyla sosyal sorumluluk projesi kapsamında bugüne kadar toplamda 20 bin ağaç dikimi gerçekleştirdi ve 100 bin m2’lik deniz tabanı temizledi. Şimde de Türkiye’nin ekolojik bakımdan verimsiz bölgelerinde 15 bin fidan için harekete geçen ekip canlıları ve biyoçeşitliliği korumayı amaçlıyor. Şifa Ormanı’na destek vermek için oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Video