Alanındaki ürünler tasarımlarıyla adından söz ettiren Outdoor Element, kamp ocağı için zor olan geri dönüşüm sürecine basit bir çözüm üretiyor.

Şehirden uzakta, doğada özgürleşebileceğimiz bir kampa gitmek pek çoğumuz için yorucu olabilir. Bu hazırlık aşamasında işlevsel malzemelere ulaşabilmek bazen pek mümkün olmuyor. Birden fazla kullanıma uygun kamp ürünleri tasarımıyla adından söz ettiren Outdoor Element bu kez çevreye faydalı bir hamleyle karşımıza çıkıyor. Maceranın olmazsa olmaz donanımlarından birisi olan kamp ocağı için geliştirilen aparat, aynı zamanda kamp tencereleri için tutma sapı olarak da kullanılabiliyor.

İşte kamp ocağı geri dönüşümüne katkı sağlayan aparatın detayları

Ürünü gördüğünüz andan itibaren tıpkı bizde olduğu gibi ilk aklınızda “bunun çevreye olan katkısı ne?” sorusu belirmiş olabilir. Bu sorunun cevabı için biraz araştırma yaptığımızda kamp ocaklarının geri dönüşüm süreçlerinde yaşanan zorluk karşımıza çıkıyor. Bu ocakların dönüşüm sürecine alınabilmesi için içerisindeki gazın güvenli bir şekilde tamamen boşaltılması gerekiyor. Outdoor Element tarafından geliştirilen Handled da tam da bu noktada devreye giriyor.

İlginizi Çekebilir  Geri dönüşüm malzemelerden üretilen özel tasarım kedi yatağı; Canopy Bed

Tasarım olarak da tencere sapına benzeyen ürün alüminyum alaşım malzemeden üretiliyor. Toplamda 62 gram ağırlığında olan Handled, kullanıcıların parmaklarının yanmasını önlemek için tencereye mandallanan silikon tırnaklarla entegre ediliyor. Ocağın geri dönüşümüne katkı sağlayıcı işlem içinse aynı yapı üzerindeki ufak bir değişimle delici bir bölüm oluşturulabiliyor. Kickstarter’da destek arayan ürün, eğer her şey planlanlandığı giderse Temmuz 2020 için ilk sipariş gönderimleri sağlanabilecek. Handled’a aşağıdaki tanıtım videosu üzerinden göz atabilirsiniz.

Video