İsviçre merkezli bir ekip tarafından tamamen çevre dostu malzemeler kullanılarak üretilen organik not defteri TheGVA, pek çok kişiye ilham olacak niteliklerde.

İnsan faktörünün olduğu yerde üretim odaklı bir arz/talep eğrisinin varlığına şüphe yok. Günümüzde var olan çevre dostu yaklaşımlar sayesinde bu eğrinin artık dünyaya minimum negatif etki bırakacak ürünler üzerine şekillendiğini görmek de umut veriyor. Bu ürünler arasına son eklenenlerden birisi de organik not defteri sıfatıyla gelen TheGVA oldu. Kağıdın geri dönüştürülme ve tekrar kullanım niteliklerinin doğru şekilde formül edildiğinde ne denli başarılı ve kullanışlı olabileceğini gösteren ürün, İsviçre merkezli bir ekibin ellerinden doğuyor. Defterin kağıtlar başta olmak üzere kapak ve diğer tüm parçalarının tamamı sürdürülebilir malzemeler imal ediyor.

1/3

TheGVA organik not defteri zengin renk seçenekleriyle de ilgi çekiyor

Defteri dinamiklerini incelemeye ilk olarak kapaktan başlayalım. Henüz bir girişim niteliğinde olan markanın burada, inanılmaz hızlı büyümesi sayesinde en sürdürülebilir malzemelerden biri olan bambudan faydalanışı karşımıza çıkıyor. Sayfalar ise ilgili idari birim tarafından onaylanmış kağıtlar kullanılarak işleyişe dahil ediliyor. Sertifikalı olan bu kağıt türü, çevre dostu imalat tekniği ve geri dönüşüm felsefesine uygun şekilde üretiliyor. Defterin her versiyonunda elle dikilmiş bir bağı da kullanıcısını bekliyor.

İlginizi Çekebilir  Geri dönüşüm malzemelerden üretilen sürdürülebilir diş fırçası; Everloop

TheGVA, boyut olarak A5 standartlarında gelen toplamda 72 sayfalık bir not defteri olarak karşımıza çıkıyor. Ürün; Siyah, koyu kahverengi, koyu gri, çevreci yeşil, mavi lagün, kar beyazı, kırmızı ruj, pastel mavi, pembe, bronz gibi farklı 13 renk seçeneğiyle tercih edilebiliyor. Ürünün resmi sayfasına buradan ulaşıp, ekibin hayata geçirdiği diğer modellere de göz atabilirsiniz.