Antalya’nın Kaş ilçesinin merkezinde bulunan Çukurbağ Yarımadası’ndaki ormanlık alanda dün gece yangın meydana geldi.

Antalya’nın Kaş ilçesinde dün gece ormanlık bölgede başlayan yangın, ekiplerin yoğun çabasıyla villaların bulunduğu bölgeye 20 metre kala kontrol altına alındı. Yangının aydınlatma direğinden kaynaklanan sorun nedeniyle kısa devre yapmasıyla çıktığı belirtildi. Yangının ardından 25 dönüm makilik ve zeytinlik alan zarar görürken ortaya çıkan manzara akıllara kundaklama iddiasını getirdi.

Kaş ilçesindeki yangın söndürme çalışmalarına tüm ekipler seferber oldu

Antalya’nın Kaş ilçesinin merkezinde bulunan Çukurbağ Yarımadası’ndaki lüks villaların yakınlarında yer alan maki ve zeytin ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda gece 01.45 sıralarında yangın çıktığı belirtildi. Şiddetli fırtınanın etkisiyle yangın kısa zamanda çevreye yayıldı. Yangının gerçekleştiği bölgeye Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı 5 arazöz,3 itfaiye aracı, Kaş Belediyesi’ne bağlı su tankeri ve çok sayıda personelle AKUT Kaş Kalkan Ekibi’nden 10 gönüllü yönlendirildi. Herhangi can ve mal kaybı yaşanmazken yangın kısa bir süre sonra kontrol altına alınarak söndürüldü.

İlginizi Çekebilir  Yeni açıklama geldi; Olimpos'un bilinmezlik denklemi

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’ne bağlı Yangın Yönetim Merkezi, kontrol altına alınan yangının duyurusunu yaptı. Yangın Yönetim Merkezi’nin açıklamasına göre; “Dün gece Antalya/Kaş’ta Orman Arazisi olmayan alanda meydana gelen yangında yine görev başındaydık. Şiddetli fırtına sırasında henüz bilinmeyen bir sebeple 01.45’te çıkan yangın; 6 arazöz, 2 su ikmal ve 4 ilk müdahale aracının katılımı ile 04.00’da kontrol altına alındı” söylendi.