İngiliz bir girişimci tarafından hayata geçirilen Tuck Bike, katlanır bisiklet dünyasında türünün ilk örneği olarak piyasaya sunulacak.

Şehir içi ulaşım özellikle metropollerde büyük bir problem haline gelmeye başladıkla, kullanıcıların alternatiflere son yıllarda ciddi bir eğilimi söz konusu. Scooter ve katlanır bisiklet modelleri bunlar için uzun süredir bir çözüm olarak sunulurken, elektrikli versiyonların piyasaya hakim olmaya doğru giden bir eğrisi de söz konusu. Bisiklete ilgi duymayanların dahi göz ucuyla bakmasına vesile olan bu süreç, tasarım noktasında çok ciddi gelişmeleri de karşımıza çıkartıyor. Şu anda karşımızda duran Tuck Bike da türünün ilk örneği olarak daha önce görmediğimiz bir kullanışlılık sunuyor; lastikleriyle birlikte katlanma!

1/4

Tuck Bike katlanır bisiklet hakkında masada görünenşer

Katlanır bisiklet modellerinin kompakt yapılarının aksine açık haliyle tam boyutlu bir kadroya sahip olduğunu gördüğümüz bir model karşılıyor bizi. 700c ebatlı jant setinin kullanıldığı Tuck Bike bu özelliğiyle de ayrışıyor. Bisikletle ilgili paylaşılan sınırlı detaylar arasında en dikkat çekici olanı toplam ağırlığı. Tüm parçaları bir araya geldiğinde 14 kilogramlık bir model olduğunu gördüğümüz Tuck Bike’ın, geleneksel katlanır modellere bu yönüyle de meydan okuyabileceğini söyleyebiliriz. Bu değerin yakalanmasındaki en önemli etkenlerin başında jantların karbon, kullanılacak lastiğin ise tubeless (iç lastiksiz) olması var.

İlginizi Çekebilir  Konforuyla fark yaratan katlanır elektrikli bisiklet; SDREAM Ur

Bisikletin katlanır haldeki ebatlarıysa 61x83x37 santimetre olarak paylaşılıyor. İngiliz girişimci Alex Animashaun tarafından geliştirilen model Eylül 2020‘de seri üretime geçebilmek adına Kickstarter üzerinden fon desteğine çıkacak. 3 yıllık bir mühendislik çalışmasının sonucu olarak beğeniye sunulacak olan modelin ne denli ilgi göreceğiyse merak konusu. Projenin prototip aşamasındaki detaylarının da yer aldığı resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Video