Aradan geçen uzun zamanın ardından tekrar nabız vermeye başlayan Kawasaki elektrikli motosiklet projesinden isim ve şanzıman detayları geldi.

Girişim niteliğindeki markaların getirdiği inanılmaz ivmelenmeye birlikte son birkaç yılda çok ciddi bir rekabet ortamına sahip elektrikli motosiklet pazarı oluştu. Harley-Davidson gibi köklü isimlerin de ilk modelleriyle vitesin yükseleceği sürecin merakla beklenenlerinden birisi de Kawasaki. Geçtiğimiz yıl EICMA Motosiklet Fuarı’nda elektrikli motosiklet modeliyle ilgili duyuruyu yapan Japon üretici şimdi de resmi kaynakları üzerinden çalışma görüntülerini yayınladı. Bu paylaşımla birlikte Kawasaki elektrikli motosiklet projesinin seri üretimdeki adının EV Endeavor olacağı da açıklandı.

İlginizi Çekebilir  323 km menzili ve iyileştirilen sürüş konforuyla Zero SR/S elektrikli motosiklet

Kawasaki elektrikli motosiklet modelinde manuel şanzıman tercihi

Beygir gücü ve tork gibi rakamsal verilerinden henüz uzak olduğumuz Endeavor ile ilgili paylaşılan detaylardan birisi şanzıman oldu. Modelde 4 kademeli manuel bir şanzıman kullanacağını duyuran Kawasaki, motorda yeniliğe gitse de diğer elemanlarda geleneksel kullanım alışkanlıklarını tercih etmiş görünüyor. Buradaki tercihin, kompakt bir elektrik motorundan daha çok güç ve tork gibi verimlilik yakalama adına atıldığı akla ilk gelenler arasında. Bu yıl içerisinde daha detaylı şekilde karşımıza çıkmasını beklediğimiz proje üzerindeki teknolojik beklentiler de oldukça yüksek seviyede.

Video