Kedi oyuncakları konusuna sevimli bir alternatif getiren evcil hayvan dostu bir tasarım olan Cheerble, kedi dostlarımızın ilgisini oldukça çekeceğe benziyor.

Elbette hayvan dostlarımızın birçok ortak noktası var. Sevilmek, ilgi görmek ve oyun oynamak bunların başında geliyor. Diğer yandan hepsinin bambaşka karakterleri de var ve ona uygun davranılmayı bekliyorlar. Örneğin bir köpeği eğlendirmek için yalnızca minik bir sopa bile yeterli olabiliyor ama bir kedi genellikle lazer ışığı gibi daha gelişmiş bir şeye ihtiyaç duyuyor. Kediler oldukça zeki hayvanlar, uyanık ve çevikler. Çiğneme çubukları veya toplar gibi sıkıcı oyuncaklar çok da ilgilerini çekmiyor. Eğlenceye ve daha zorlayıcı oyuncaklara ihtiyaç duyuyorlar. Bu yüzden de Cheerble Technology Co.’daki tasarımcılar onlar için gerçek bir tahta oyunu tasarladılar.

1/7

Cheerble Playboard Kedi Oyuncağı Hakkında Detaylar

Bir kedinin merakını sürekli aktif tutmak için tasarlanan Cheerble, bir tahta ve top kombinasyonundan oluşuyor. Oyun tahtasının içinde dolanan hiperaktif titreşimli topu takip etme içgüdüsüyle sevimli dostunuz sürekli hareket halinde kalıyor. Yerleşik motorları ve ışıkları olan top, üç aktif ayardan birine ayarlanabiliyor ve bu da düzensiz bir şekilde hareket etmesine ve kedinizin dikkatini çekmesini sağlıyor. Normal, yumuşak veya aktif modlar arasında seçim yapmak için düğmeye basmanız yeterli.

Cheerble topu; çizikler, çiğneme ve darbelere dayanıklı Poly Carbonate plastikten yapıldı. Top, yüzeyindeki bağımsız düğme kullanılarak etkinleştirilebilirken, diğer uçtaki bir MicroUSB, Cheerble’ın pilini doldurmanızı sağlıyor. 3’ü 1 arada (Cheerble Ball, Playboard and Scratch Pad) oyuncak; minik dostunuzun günlük egzersizini yapması, enerjisini atması ve zaman zaman da kestirmesi için tasarlandı.

İlginizi Çekebilir  Yenilikçi Evcil Hayvan Taşıyıcı Air Cage ile Seyahat Kaygısına Veda Edin

Kedi psikolojisindeki son bulgulardan, geri bildirimlerden ve akıllı evcil hayvan oyuncaklarını geliştirmede yılların deneyiminden esinlenen Cheerble Board Game; kedilerin doğal içgüdülerini tatmin etmek, sonsuz oyun saatlerini sağlamak ve can sıkıntısının üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için tasarlandı. Bu güzel ürün sayesinde, sahipleri evde yokken de artık yalnız çekmiyorlar.

Küçük Cheerble topunun, fiber bir kapağa ve üzerinde serin LED ışıklara sahip olduğunu görüyoruz. Otomatik engellerden kaçınma sistemi ile, top asla Playboard’un deliklerine veya diğer dar noktalara yapışmıyor. Bir saatlik şarjdan sonra da tekrar oynanmaya hazır hale geliyor. Cheerble Ball’u şarj etmek, mikro USB şarj kablosuyla oldukça kolay. Yerleşik Scratch Pad sayesinde tırmalama içgüdüleri tatmin edilmiş oluyor. Aynı zamanda pençelerini de formda tutabilmesine imkan tanıyor. Sınırlı bir alanda sınırsız eğlence için hafif ve taşınabilir Cheerble Playboard’u evin herhangi bir köşesine yerleştirebilirsiniz.

Video