Klasik otomobillerin elektrik dönüşümü konusunda adını duyurmaya devam eden Zero Labs, bu kez klasik Land Rover Defender genetiklerini çevreci altyapıyla bir araya getiriyor.

İnsanoğlunun özellikle sanayi devriminden bu yana uzanan tüketim ve kullanım alışkanlarının gelecek için sürdürülemez olduğu artık bir sır değil. Bu durum yemek, giyim, ulaşım ve daha birçok alana sirayet etmiş durumda. Son 5 yıllık süre içerisinde sürecin ulaşım ayağının temelleri elektrik gücü üzerine atılıyor. Klasik otomobillerin çevreyi kirleten eski tip motorlarının yerini de bu kapsamda elektrik gücünün aldığı dönüşümleri de ciddi oranda yükselişte. Geçtiğimiz süreçte yine TERS’te Bronco projesiyle yer verdiğimiz Zero Labs, bu kez Land Rover Defender için düğmeye basıyor. Defender’ın 1971-1985 model yılları arasındaki tüm gövde tipleri üzerine şekillenebilecek olan bu dönüşüm görünümden hiçbir taviz vermeden çevre dostu bir klasik otomobil deneyimine olanak tanıma amacında.

1/5

Land Rover Defender elektrik dönüşümüyle gelen teknik veriler

Zero Labs ekibi kullanıcılara bu dönüşüm kitiyle birlikte iki farklı batarya paketi sunmaya hazırlanıyor. 85 ile 100 kWh olmak üzere değişiklik gösteren bu paketler üzerinden tek seferde 380 kilometreye kadar menzil kat etmek mümkün olacak. Elbette bunun arazi sürüşlerinde ne denli bir tepki vereceğini de daha somut denemelerin sonunda öğrenebileceğiz.

İlginizi Çekebilir  Daha çevreci ve ekonomik sürüş; Range Rover Evoque ve Land Rover Discovery Hybrid

Elektrik motoru kısmıysa olduk.a etkileyici. Burada da farklı paketleri kullanıcıların tercihlerine bırakacak olan marka, 300 beygirden 600 beygire kadar bir yelpazeyle karşımıza çıkıyor. Günümüz itibarıyla sipariş süreci başlanan projenin ilk teslimatları önümüzdeki yılın başlarında gerçekleştirilecek. Araçla ve marka ile ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.