Çin merkezli markanın ikinci su altı drone modeli olarak karşımıza çıkan Geneinno S2, ilk modele oranla taşınabilirliğiyle dikkat çekiyor.

Drone modelleri son birkaç yılda inanılmaz derecede popüler. İlk dönemlerinde nispeten ulaşılması daha zor olan bu teknolojik cihazlara bugün amatör kullanıcıların dahil ulaşabileceği opsiyonları karşımıza çıkıyor. Gökyüzünde yaşanan bu gelişmelerin benzerini maviliklerde de görüyoruz. Temizlik ve keşif gibi farklı amaçlar için kullanılabilen su altı drone modelleri her geçen yıl yeteneklerini artırarak yola devam ediyor. Çin merkezli Geneinno da 2020 model yılıyla tanıtımını gerçekleştirdiği S2 modeliyle bu sınıfta iddiasını sürdürmek istiyor.

1/4

Geneinno S2 su altı drone modeli hakkında bilmeniz gerekenler

İlk modeli olan Trident‘i yaklaşık iki yıl önce piyasaya sunan Geneinno, S2 ile işleri biraz daha kullanışlı hale getiriyor. Dji’ın Mavic Mini ile havalarda yaptığı kompakt ebat ve taşınabilirlik önceliği, S2 modeliyle birlikte su altına taşınıyor. Geneinno, 3,5 kilogram ağırlığında olan Trident modelinde iki adet elektrik motoruyla kullanıcıların karşısına çıkmıştı. 50 metreye kadar dalışa imkan tanıyan, su altında 7 km/s maksimum hıza çıkabilen ve bunu 1 saatlik kullanım süresiyle sunan ilk modeli şarj etmek 1,5 saat sürüyordu.

İlginizi Çekebilir  Denizdeki mikro plastik kirliliğini tarayan su altı drone projesi

Tanıtımı kısa süre önce gerçekleştirilen yeni model S2 ise 350 watt güç üreten iki elektrik motoruyla öne çıkıyor. 30 metreye kadar dalışa olanak tanıyan S2’nin su altında maksimum 4,3 km/s hıza çıktığını ve bunu 45 dakikalık kullanım süresiyle yaptığını görüyoruz. Trident’e göre 800 gram daha hafif olan S2’nin toplamda 2,7 kilogram ağırlığa sahip olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. 399 dolarlık etiket fiyatıyla Trident’ten 290 dolar daha ucuz olan modelin üzerinde dalış deneyiminin kaydedilebilmesi için GoPro bölümünün de olması ilgi çekiyor.

Video