Geçtiğimiz yıl içerisinde tanıtımı gerçekleştirilen SDREAM Ur, beklediği desteği alarak artık üretim ve sipariş sürecine geçiyor.

Sürdürülebilir şehir ulaşımında kilit rol üstlenen bisikletler, özellikle son yıllarda hiç olmadığı kadar popüler. Bunun en temel sebebiyse işin içerisine elektrik gücünün dahil olması. Dağ ve yol bisikletlerinin ardından artık katlanırların dünyasında da payını artıran bu modeller arasına dahil olmak isteyen SDREAM Ur, patentli süspansiyon sistemiyle fark yaratmak istiyor. Indiegogo projesi olarak karşımıza çıkan katlanır elektrikli bisiklet modelinin giriş versiyonu için belirlenen 850 dolarlık etiket fiyatı da özelliklerini baz aldığımızda kabul edilebilir seviyede.

1/5

Katlanır elektrikli bisiklet SDREAM Ur hakkında öne çıkan detaylar

Magnezyum alaşım kadro üzerine imal edilen bisikletin üzerindeki komponentler ile toplam ağırlığı 16,5 ile 18 kilogram aralığında değişiyor. Bu farkı yaratan temel nitelik ise motor ve batarya paketleri. Giriş seviyesinde arka tekerleğine entegre edilmiş 250W’lık Hub motor ve 187 Wh’lık batarya paketiyle gelen bisiklet, maksimumda 25 km/s‘e kadar çıkabiliyor. Marka bu versiyonda mekanik disk freni standart olarak sunuyor.

899 dolarlık bir üst pakette ise 7 ileri Shimano vites sistemi, hidrolik disk fren ve 32 km/s hıza kadar destek verebilen bir elektrik gücü karşımıza çıkıyor. En üst noktada yer alan 1.099 dolarlık versiyon ise 500W elektrik motoru ve 280 Wh batarya ile limitleri hatırı sayılır oranda artırıyor. SDREAM’i özel kılan patentli arka süspansiyon geometrisinin tüm versiyonlar standart olarak sunulduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Geliştirilen akıllı telefon uygulaması üzerinden hırsızlık olaylarına karşı akıllı takip sistemini de beraberinde getirecek olan bisikletin ön sipariş süreci de başlamış durumda.

Video