Meals on Wheels programı kapsamında ihtiyaç sahiplerine bisikletiyle yemek götüren Clarence Boesenberg, kendi yöntemleriyle Koronavirüs savaşını sürdürüyor.

Koronavirüs salgını tüm dünyada olağanüstü hal durumlarının yaşanmasına neden oldu. Kimi ülkeler genel karantine süreci uygularken kimileri ise doğrudan sokağa çıkma yasaklarıyla virüsün önünü almaya çalışıyor. Türkiye’de de etkilerini artıran virüs kapsamında atılan ilk yasaklama adınının 65 yaş ve üstü vatandaşlar için yürürlüğe alındığını biliyoruz. 94 yaşındaki bisikletçi Clarence Boesenberg ise bu süreçte en iyi yaptığı şeyi yapma konusunda kararlı; bisikletiyle yemek dağıtmak…

İlginizi Çekebilir  Küresel ısınma farkındalığı için Atina'dan Everest'e ahşap bisiklet yolculuğu

Koronavirüs sürecinde yardıma daha çok ihtiyaç var

Boesenberg yaklaşık 8 yıldır “Meals on Wheels” programı kapsamında kendi yemeklerini satın alamayan veya hazırlayamayan kişilere yardım etmeye devam ediyor. Bunu hayatının büyük bir bölümünü kaplayan bisikletiyle yapmaktan büyük keyif alan Boesenberg, Koronavirüs süreciyle birlikte insanların kendisine daha fazla ihtiyaç duyduğunu düşünüyor. Tam anlamıyla bir bisiklet tutkunu olan Boesenberg, ilerleyen yaşına rağmen her gün yaklaşık 70 kilometre sürdüğünü söylüyor. “Geçtiğimiz yıl yaklaşık 11.000 kilometre sürdüm. Özellikle yaz aylarında çiftlikte yetiştirilen ve hasat edilen ekinleri görmek hoşuma gidiyor. Dışarıda olmayı seviyorum. Bu süreç sağlıklı kalmama yardım ediyor. Bence siz de aktif kalın.” diyen Boesenberg, salgın sürecinin kendisini çalışmaktan ve bisikletten alı koymayacağını da ifade ediyor.