Backcountry Hut Company tarafından geliştirilen sürdürülebilir evler, koronavirüs günlerinde meraklılarının ilgisini çekebilir.

Koronavirüs odaklı olağanüstü hal sürecinin tüm dünya genelinde sıkı tutulduğu şu günlerde görevlilere yardımcı olmak için zorunda kalmadıkça evlerde kalmak fazlasıyla önemli. Yurt dışında bir süredir devam eden karantina süreci Türkiye’de yavaş yavaş ilk haftasına yaklaşırken, pek çoğumuz evlerimizde zaman geçirmenin alternatiflerini arıyor. Backcountry Hut Company tarafından tasarlanan bu modüler evler de içerisinde hiç sıkılmayacağımız tasarımları beraberinde getirecek niteliklere radarımıza takıldı. Bu özel tasarımları ilgi çekici kılan yanı elbetteki sadece kullanışlılığı değil. Ters.com.tr‘nin çatısı olan sürdürülebilirlik, bu yapıların inşaat ve karbon ayak izi noktalarındaki artıları üzerinden destekleniyor.

1/8

Koronavirüs karantinasından eve kaçış

Çevreye minimum etki bırakacak şekilde tasarlanan kabinler kompakt modern mimari dinamikleriyle dikkat çekiyor. Kullanıcıların diledikleri manzara ve yaşam tarzı ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılandırılabilen evler minimalizmin çekiciliğini de beraberinde getiriyor. Backcountry Hut Company bu prefabrik yapıları boyutları merkeze alınmak üzere üç farklı pakette müşterilerine sunuyor. Evlerin inşa sürecinde hiçbir ağır iş makinesini gerektirmemesi de ödüllü tasarımının yanında gelen sürdürülebilir mimari rozetinin temel sebebi.

1/6

 

İlginizi Çekebilir  İtalya'da 1 euro fiyatla satılan evler, hayaller ve sürdürülebilirlik etkisi

Seçeneklere baktığımızda bizleri en kompakt seçenek olan System 00 karşılıyor. A tipi iskelet çerçevesiyle bir çatı katını anımsatan bu opsiyonda bir adet yatak odası ve temel ihtiyaçların karşılanabileceği yaşam alanı kurmak mümkün. Kullanıcıların kendi kendine monte edebilmesi üzere tasarlanan System 00’ı 4-5 kişilik bir ekip ile bir haftadan kısa sürede kullanıma hazır hale getirmek mümkün. Ailenin en büyük seçeneği olan System 02 ise daha büyük grupları veya aileleri barındıracak şekilde tasarlanmış iki katlı geniş bir yapıya sahip. İçerisinde ebeveyn banyolu ana yatak odaları konumlandırılabilen yapıyı inşa etmek içinse profesyonel bir ekibe ihtiyaç var. Backcountry Hut Company’e göre deneyimli inşaatçılardan oluşan bir ekip bu yapıyı yaklaşık 2 haftada hazır hale getirebiliyor. Evlerle ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.