İstanbul Bağcılar Devlet Hastanesi’nde görev yapan asistan doktorun paylaşımını gören bir vatandaş, güvenli ulaşım için kendisine bisiklet hediye etti.

Koronavirüs salgınının Türkiye’deki bilançosu her geçen gün kademeli şekilde artmaya devam ediyor. Bugün itibarıyla açıklanan son rakamlara göre toplam vaka sayısının 18.235 olduğu ülkemizde maalesef 356 kişi de hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği basın toplantısında 601 sağlık çalışanının enfekte olduğunu gözleri dolarak açıklaması da aslında sürecin ne denli zorlu geçtiğinin kanıtı. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en ağır yükü sırtlanan sağlık çalışanları için destek kampanyaları devam ediyor. 3D yazıcı sahipleri maske üretimi gerçekleştirirken, otomobil fabrikalarında ekipmanlarının geliştirildiği gelişmelere şahit oluyoruz. Topyekün birlikteliğin olduğu bu dönemde bir vatandaşımızın sağlık personelimizin işine daha güvenli gitmesini sağlamak için attığı adım da ayrı bir takdiri hak ediyor.

koronavirüs bisiklet

İlginizi Çekebilir  Koronavirüs onu durduramadı; 94 yaşındaki bisikletçi, yemek dağıtmaya devam ediyor

Bisiklet ulaşımı koronavirüs sürecinde büyük önem kazandı

İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahi alanıda asistanlık yapan Oğuzhan Semercioğlu‘nun dört gün önce sosyal medya hesabından paylaştığı “Aracım olmadığı için işe dolmuşla gidiyordum covid nedeniyle taksiyle gidiyorum ama ona da güvenemiyorum. En iyisi bisikletimle gitmek ama 2 kez çalındığı için 3.kez almaya da cesaret edemiyorum” mesajını gören bir vatandaşımızın harekete geçerek kendisine bir bisiklet gönderdiğini görüyoruz. Olayı yine sosyal medya hesabından duyuran Semercioğlu; “Bugün hayatımda asla unutamayacağım birşey oldu. Bir takipçim attığım bu twete istinaden bana bisiklet alıp göndermiş. Sırf hastaneye güvenli gidip gelmem için gönderdiğini söyledi. Ağlasam mı gülsem mi bilemiyorum. Motivasyonumu o kadar arttırdı ki benim. Umuduma umut kattı!” mesajını paylaştı. Biz de Ters ekibi olarak vatandaşımızı tebrik ediyor, doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız için benzer adımların atılmasını diliyoruz.