Yepyeni bir teknoloji devini kendi içerisinde ağırlamaya başlayam elektrikli scooter piyasası, Lenovo M2 ile kullanıcılara opsiyon olacak.

Elektrikli scooter modellerinin son yıllardaki yükselişi, pek çok kişi gibi bize de bir at yarışınını içerisindeymişizi gibi bir his yaratıyor. Doğrudan bu alanda hizmet gösteren markaların yanında otomobil üreticileri ve teknoloji şirketleri de şehir içi alternatif ulaşımın bu ivmelenen pazarına girme kararı aldı. Xiaomi‘nin teknoloji cephesinde öne çıktığı sürece bir diğer dev olan Levono da dahil oluyor. Markasının ilk scooter modeli M2‘nin tanıtımını gerçekleştiren Çin merkezli marka, kendisine yepyeni bir kulvarda rekabet için resmen bilet almış oldu. Lenovo M2, 30 kilometrelik menziliyle de bu iddanın potansiyelli bir üyesi olmaya aday.

1/3

Lenovo M2 teknik özellikleri hakkında bilmeniz gerekenler

Gövdesi ve temel parçaları alüminyum alaşım malzemeden üretilen M2’nin teknik özelliklere baktığımızda ilk olarak batarya ve menzil verileri öne çıkıyor. Lityum-iyon altyapılı 36V 7.5 Ah kapasiteli bir ünitenin kullanıldığı model bu sayede 30 kilometreye kadar menzil kat edebilecek. Elbette bu rakam en iyimser senaryoların bir sonucu. Maksimumda 120 kilograma kadar ağırlık desteğine sahip olan modelin motoru ise 350W güç üretiyor.

İlginizi Çekebilir  Yerli mühendisler tarafından geliştirildi; Hergele elektrikli scooter ile tanışın

Bu başarılı değer sayesinde model 25 km/s maksimum hıza erişebilecek. Motorun kuvvetli olmasının artısı yalnızca hızla sınırlı değil elbette. Lenovo’ya göre M2, 15 derecelik rampalara tırmanabilecek niteliklerde ki bu da İstanbul gibi bir şehir için gayet önemli. Son olarak gelelim şarj noktasında. Kullanıcılar araçlarını kaynağına ve ortam sıcaklığına göre değişmekle birlikte 3 ile 4 saat aralığında tamamen dolu hale getirebiliyor. Bu da yine özellikle işe giriş ve dönüş sırasında tam kapasiteli bir batarya kullanımına imkan veriyor. İlk olarak Çin’de sayışa sunulacak olacak M2’nin Türkiye ve diğer Avrupa pazarındaki akibeti önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.