Avustralya merkezli bisiklet giyim malzemeleri üreticisi MAAP, sürdürülebilir forma serisiyle geri dönüşüm sürecine dahil oluyor.

Sürdürülebilirlik kavramının hayatımızın büyük çoğunluğunda her geçen yıl daha fazla pay sahibi olduğunu hissetmek aslında çok zor değil. Geri dönüşüm trendini de kendi içerisinde barındıran bu kavram; yiyecek, ulaşım mimari ve giyim gibi insanoğlunun hayati ihtiyaçlarına nüfuz ediyor. Moda dünyası da bu akımdan üzerine düşen payı küresel ve butik üreticiler üzerinden alıyor. Bisiklet piyasasında premium giyim üretimiyle adından söz ettiren MAAP da bu furyaya ilk kez ürettiği sürdürülebilir forma serisiyle dahil oluyor. Kısa süre önce tanıtımı gerçekleştirilen seri kadın ve erkek kullanıcılar için satışta.

1/6

MAAP sürdürülebilir bisiklet forması hakkında öne çıkan detaylar

2014 yılında Avustralya’nın Melbourne kentinde kurulan markanın kısa sürede günümüz trendlerine uyarak kısa sürede dünya çağında bilinir bir kimlik yarattığını söylemek mümkün. Tüketim sürecinde artık zaruri noktaya gelin geri dönüşüm, MAAP’in kadınlar için Flare Pro, erkekler içinse Vortex Team adını verdiği formaların temelini oluşturuyor. Yüzde 85 geri dönüşümlü iplikler içeren kumaşlar kullanılarak üretilen modellerin üretimiyse İtalya’da gerçekleştiriliyor.

İlginizi Çekebilir  Gökhan Kutluer ile keyifli bir bisiklet ve sürdürülebilirlik röportajı

Yarış veya yüksek yoğunluklu antrenman (HIIT) için tasarlandığını gördüğümüz formalar bunun bir getirisi olarak oldukça hafif ve aerodinamik yapıda. Serinin nem emici malzeme kombinasyonu ve arka-yan bölgelerinde bulunan mikro delikli yapı sayesinde de, tempo yükseldiğinde sürücünün vücut ısısının yükselmesini minimuma indiriliyor. Formanın kadın versiyonu 140 euro, erkek versiyonu ise 130 euro‘dan satışa sunuluyor. Halihazırda indirim süreci de uygulayan MAAP’in diğer tüm modellerini buradan inceleyebilirsiniz.