Pedal asistan desteği üzerine kurulan bir elektrikli dağ bisikleti olan Siryon Polar Lights, sunduğu standart özelliklerle dikkat çekiyor.

Son dönemlerde ağırlıklı olarak şehir ve katlanır bisiklet modellerinde ağırlığını hissettiren elektrik versiyonları, rotasını asfaltın dışına kıranlar için de nitelikli üyeler barındırıyor. Jeep’in yaklaşık iki ay önce karşımıza çıkarttığı elektrikli dağ bisikleti modellerine bir yenisi daha ekim ayında dahil olacak. Forestal Technology Centre tarafından tasarlanarak hayata geçirilen Siryon Polar Lights sınırlı üretim adetleriyle meraklılarıyla buluşacak. Toplamda 999 adet üretileceği açıklanan karbon kadro bisikletin ön sipariş süreci resmi olarak başladı. Meraklıları için bisikletin 7.999 euroluk yurt dışı fiyatıyla satışa sunulduğunu da ilk başta belirtelim.

1/7

Elektrikli dağ bisikleti Siryon Polar Lights hakkında öne çıkan detaylar

Standart olarak 29 inçlik jant setiyle gelen Siryon Polar Lights’ın Small, Medium, Large ve XL olmak üzere dört farklı kadro boyuyla sunulduğunu görüyoruz. Monokok olarak tasarlanan karbon kadro ve diğer tüm parçalarla birlikte bisikletin toplam ağırlığı 17,4 kilogram olarak karşımıza çıkıyor. Pedal asistanı nitelikleri barındıran 250W‘lık Bafang elektrik motoruyla (1,95 kg) gelen modelin kullanıcısına 60 Nm’lik tork desteği sağlıyor. Bu da zorlu dağ yollarında hissedilir bir sürüş desteği demek. Şirket, modelin ağırlığını azaltmak ve temiz bir tasarım sunmak için çıkarılamayan bir batarya seçildiğinin altını çiziyor. 1 saat ve 24 dakikalık hızlı şarj ile yüzde 80‘e kadar doldurulabilen bu bataryanın vadettiği menzil değeriyse şimdilik paylaşılmadı.

İlginizi Çekebilir  Ailenin en yeni elektrikli bisiklet serisi; Specialized Turbo Levo SL

Eco, Sport, Race ve Nitro olmak üzere üç farklı sürüş modu desteğinin sunulduğu Polar Lights’da, sürüşün ve menzilin kontrolü gidon üzerine konumlandırılan 3,2 inç’lik yüksek çözünürlüklü ekrandan yapılacak. Forestal ayrıca harita, konum belirleme, hırsızlık önleme önlemleri gibi özellikleri mümkün kılan bu ekrandan; jiroskop, manyetometre, ortam ışığı sensörü ve G kuvveti algılama gibi özelliklerin takibini de sağlıyor. Tüm bu rakamsal veriler geliştirilen mobil uygulama üzerinden akıllı telefonlardan takip edilebilecek.