Son dönemlerde karşımıza çıkan en fantastik tasarım karakterine sahip elektrikli motosiklet olan Droog Moto e-fighter, meraklılarının ilgisini çekecek.

Elektrikli motosiklet piyasası gözümüzün önünde adeta bir bebeğin emeklemeden yürümeye geçiş sürecindeki gibi gelişiyor. Daha çok girişimler üzerinden duyduğumuz bu alana küresel üreticilerin de gireceği önümüzdeki günlerde bizleri artık karnaval havasında bir çeşitlilik bekleyecek. Geleceği şimdiden gören oluşumlardan bazılarıysa şimdiden sadık bir kullanıcı kitlesi oluşturmak için tasarım noktasında dikkat çekmeye çalışıyor. Retro odaklı çizgilerin ağırlıklı olarak karşımıza çıktığı sınıfta radarımıza takılan Droog Moto e-fighter, yönünü nispeten daha fazla “yırtıcılık” üzerine kıran bir yapıya sahip. Akıllarımıza Mad Max filmini getiren modelin teknik özellikleri de en az tasarımı kadar kayda değer.

1/5

Droog Moto e-fighter elektrikli motosiklet hakkında öne çıkan detaylar

Amerika merkezli bir ekip tarafından özel olarak tasarlanan e-fighter’ın gövdesi üzerinde yapılan tüm parçaların el işçiliğiyle üretildiğini görüyoruz. Ön bölümünde tek parça şeklinde tasarlanan ve ortasında pençeyi andıran bir LED far tasarımıyla gelen model için gidonun da arazi sürüşleri için elden geçiriliyor. Performans ve arazi olmak üzere iki farklı lastik seçeneğiyle tercih edilebilen modelin süspansiyon sistemi de farklı sürüş tiplerine göre farklı karaktere bürünebiliyor. e-fighter’ın rakamsal verilerine göz gezdirdiğimizde ise altyapının Zero Motors’dan alındığını görüyoruz. Yüksek performanslı bu motor sistemi 46 beygir güç ve 103 Nm tork üretiyor. Sınırlı üretim adetleriyle kullanıcılara sunulacak olan serinin üç farklı versiyonu bulunuyor.