Tamamen el işçiliğiyle üretimi gerçekleştirilen Rustek kaykay modelleri, kaliteli olduğu kadar çevreci karakterleriyle fark yaratıyor.

Özellikle şehir içi ulaşım ağı için hiç olmadığı kadar popüler hale gelen alternatif araçlar, Koronavirüs süreciyle birlikte tam anlamıyla zirve noktasına ulaştı. Sık sık bisiklet ve elektrikli scooter üzerinden Ters.com.tr’de de yer verdiğimiz bu üyeler arasında kaykay seçeneğini da artık biraz daha çok ön planda görmeye başladık. Özellikle geri dönüşüm malzemelerin işe girmesiyle birlikte gerek ulaşım gerekse malzeme değerlendirilmesinde kapsamlı bir sürdürülebilirlik örneği haline gelen kaykaylar arasında bir yenisi daha ekleme zamanı. El yapımı ürün gamıyla öne çıkan Rustek markası, dört farklı model üzerinden sürdürülebilir ulaşımda opsiyon olarak karşımıza çıkıyor.

1/5
İlginizi Çekebilir  Sürdürülebilir ulaşıma bir alternatif daha; atık plastikten üretilen elektrikli kaykay

Kaykay modellerinde özel sertifikalı ahşap kullanılıyor

Rustek, kaykaylarının tasarımları kadar kaliteli doğal malzemeleriyle öne çıktığının altığını özellikle çiziyor. Farklı sınıflarda yer alan modellerin üzerine işlenen desenler de en az tahtaların kesim karakteristiği kadar kendine has bir yapıyı içeriyor. Ailenin giriş seviyesinde 250 dolarlık etiket fiyatıyla Fremont 31″ Hybrid modeli karşımıza çıkıyor. 275 dolarlık Burnside 35″ ile geleneksel çizgileri barındıran bu modelin ardındansa yavaş yavaş Longboard seçenekleri devreye giriyor. Ebatlarına göre değişen bu seçeneklerde ise en üst noktadaki versiyona 300 dolarlık fiyatla sahip olmak mümkün. Sadece FSC sertifikalı sürdürülebilir kaynaklı ahşap ve tekstil ürünlerinden üretilen modellerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.