Circular Union, VDF x Ventura Projects ortaklığıyla hazırlanan etkinlik kapsamında Mush Hues isimli mantar bazlı ahşap ve kumaş boyasını piyasaya tanıttı.

80’den fazla uluslararası tasarımcı, okul ve marka çalışmalarını sunmak üzere VDF, Ventura Projects sponsorluğundaki sergi etkinliğinde bir araya geldi. Etkinlik kapsamında sürdürülebilir tasarım ve malzemelerin geliştirilmesine odaklanan New York ve Maine merkezli çok disiplinli bir kolektif olan Circular Union, piyasaya süreceği çevre dostu mantar boyayı tanıttı. Mush Hues olarak adlandırdığı boyanın parlak pembe ve mor tonlarından yumuşak sarıya kadar farklı renklerini bulmak mümkün. Mantar tabanlı hammaddeye sahip boyalar bir takım pişirme ve fermantasyon aşamalarından geçtikten sonra kapsamlı testlere tabi tutuluyor. Ardından geri dönüşümle elde edilen çam ağacı levhası yüzeylerinde deneme yapılıyor.

1/4
İlginizi Çekebilir  Katlanır minimal tasarım; evcil hayvanlar için sürdürülebilir yatak

Mush Hues Boyanın Yaratıcısı Circular Union Hakkında

Mush Hues vb. sürdürülebilir malzemeler ile tasarımların geleceğine odaklanan Circular Union, 2019 yılında Mariah Wright tarafından kuruldu. Wright, sürdürülebilir tasarıma odaklanan bir trend tahmincisi, tasarımcı ve araştırmacı. Firma, işletmelerindeki değişimi anlamalarına ve bunlardan yararlanmalarına yardımcı olmak için dünyanın en büyük markalarından bazılarıyla çalışıyor. Çalışma ekibi; stratejist, tasarımcı, zanaatkar, bilim insanı, gıda mühendisi gibi birçok uzman kişilerden oluşuyor. İşletmenin müşterileri ve beraber çalıştığı ortaklar ise Campari, Bompas & Parr, Diageo, Ford, General Mills, Jameson, Moët Hennessy, PepsiCo, Target, Scenario Magazine, The Future Laboratory, WGSN, Stylus.