Elektrikli scooter deneyimini şehir içi ulaşımla bir araya getiren girişimin yeni modeli olan Martı Anadolu 1, geliştirilen önemli noktalar üzerinden kullanıcı deneyiminde fark yaratacak.

Elektrikli scooter modelleri her geçen yıl şehiriçi ulaşımda ki payını arttırıyor. Kullanıcıların gösterdiği bilgiler doğrultusunda bu modellerin tasarım ve teknik alt yapı olarak da gelişimine tanık oluyoruz. Yurt dışındaki girişimlerle insanların hayatına daha da nüfus eden pazarın Türkiye’de de önemli bir temsilcisi var. Uzun süredir İstanbul odaklı olarak sokaklarda gördüğümüz scooter girişimi Martı, bugün düzenlediği etkinlikte yeni modelini tanıttı. Türkiye’ye özel tasarlanan Anadolu 1 isimli model teknik özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Martı Anadolu 1 teknik özellikleri

Lokasyon, şarj, hız seviyelerini anlık olarak takip etme özelliğiyle birlikte IoT Box üretimi Türk mühendislerle geliştirilen Martı Anadolu 1, süspansiyon sistemi ile tümsek, çukur ve engebelerde titreşimi hissedilir derecede daha iyi oranda absorbe edebilecek . 15 dereceye kadar yokuş çıkma özelliyle dikkat çeken Anadolu 1, 25,4 santimetrelik çapa sahip lastikleriyle patlama ve yırtılmaya karşı daha dayanıklı. Modelin gece sürüş konusunda da diğerlerine göre ileriye taşındığını net şekilde söyleyebiliriz. Bunun için daha güçlü bir aydınlatma sisteminden faydalanan geliştirme ekibi, kullanıcılara hissedilir bir deneyim farkı vadediyor.

Motor bölümünde 250W‘lık güç üreten bir üniteyle karşımıza çıkan scooter, maksimumda 25 kilometre saatlik hıza çıkabiliyor. Buna rağmen diğer Martı modellerinde olduğu gibi maksimum süratin 18 km/s ile sınırlandırıldığını belirtmekte fayda var. Deneyim farklılılığı kısmı sadece sürüş odaklı da olmayacak. Yapılan açıklamalara göre yeni nesil Martı scooterlarıyla birlikte artık ödemelerde İstanbul kart da kullanılabilecek seçenekler arasında dahil oluyor. Önümüzdeki iki aylık sürenin ardından sokaklarda görmeye başlayacağımız Anadolu 1 modellerinin bundan sonraki gelişmelere de referans olmasını bekliyoruz.