Polis departmanlarında her geçen gün daha ünlenmeye başlayan Delfast imzalı elektrikli bisiklet modelleri Meksika’da da yollarda olacak.

Dünyanın en uzun menzilli elektrikli bisikleti olarak geçtiğimiz yıl rozeti kapmayı başaran Delfast, bu başarısını kısa süre içerisinde önemli ortaklıklarla pekiştirdi. Prototip aşamasından seri üretime taşınan modelini piyasaya sürmesinin ardından Amerika’daki farklı polis amirliklerine tedarikçi olmaya başlayan Ukrayna merkezli şirket, şimdi de Meksika Polis Departmanı üzerinden polis devriye bisikletleri üretecek. Top Cop 2.0 modeliyle departmanın devriye ekibine katılacak olan bisikletler, karbonsuz ulaşım sürecine önemli oranda katkı sağlayacak.

1/4

Meksika Polisi’ne tedarik edilecek elektrikli bisiklet modellerinden detaylar

Ülkedeki hava kirliliğin en yüksek olduğu şehirlerden birisi olan Mexicali‘de kullanılacağı açıklanan bisikletler, rakamsal verileriyle fazlasıyla güven veriyor. Arka tekerleğe entegre edilen 5 kW’lık motoruysa maksimumda 80 km/s hıza çıkabilecek olan Cop 2.0 modellerinin batarya bölümünde ise 3,5 kWh‘lık paket yer alıyor. Markaya göre bu kombinasyonla birlikte bisikletler 280 kilometreye kadar menzil kat edebilecek nitelikte. Delfast’in ürün gamının en tepesinde yer alan rekor sahibi Prime modeliyse 367 kilometreye kadar menzil kat edebiliyor. Bataryası 700 W’lık kaynak üzerinden 6 saatte şarj edilen bu modelin fiyatı 2018 yılında 7.000 dolar olarak açıklanmıştı.