2020 Mercedes-AMG Petronas Formula 1 takımının yarışacağı otomobilinden ilham alınan yol bisikleti, teknik detaylarıyla meraklılarının ilgisini çekecek.

Son dönemlerde elektrikli modeller üzerinden karşımıza çıkan otomobil üreticilerinin bisiklet ortaklıkları, ortaya zihinlerimizde yer edinen modeller çıkartmaya devam ediyor. Mercedes-AMG Formula 1 takımının izlerini taşıyan V11 yol bisikleti de bunun etkileyici örnekleri arasında. NPlus Bikes ile Mercedes’i bir araya getiren proje sınırlı üretim adetleriyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Modelin isminin de ilhamının alındığı yarış otomobiliyle aynı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

1/3

İlginizi Çekebilir  Bisiklet zinciri yağlamada israfı ortadan kaldıran çevre dostu donanım; Green Disc [Video]

Bisiklet üzerindeki Mercedes-AMG parçaları üst seviye malzemeyle birleşiyor

Üzerinde 2020 Mercedes-AMG Petronas Formula 1 takımının desenlerini ve rengini taşıyan bisiklet, kullanılan malzemeler odağında da en üst seviyede konumlandırılıyor. Kadrosu birinci kalite karbondan imal edilen modelin diğer komponentleri de premium izler taşıyor. Vites sistemi 11 kademeli Sram Force olarak tercih edilen V11’in jant tercihinin ise ZIPP 303s‘den yana kullanıldığını görüyoruz.

İlginizi Çekebilir  3T ortaklığıyla geliştirilen BMW Gravel bisiklet serisi

Bisikletin üzerinde gelen 25 milimetrelik Pirelli P Zero Velo lastiklerin de yarış takımına özel çizgilerle sınırlı üretim adetlerle sunulması da ilgi çekici. Son olarak V11’de kullanılan selede Alcantara malzemeden faydalanılması da bir o kadar merak uyandırıyor. 6.000 dolardan başlayıp 12.000 dolara kadar değişen versiyonlarla tercih edilebilen modelle ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.