Elektrikli otomobil piyasasının son birkaç yıldaki en akılda kalıcı dinamiklerini asfalta taşıyacak Microlino 2.0, konseptin seri üretim versiyonu olarak da nitelendirilebilir.

İkinci Dünya Savaşı sonrasında ortaya çıkan ucuz ulaşım ihtiyacı ile BMW tarihinin kesişme noktası olan Isetta, son dönemlerde elektrik girişimlerinin merkezinde. 2018 yılında bu girişimlerden birisi olan Micro Mobilty‘nin geliştirdiği Microlino üzerinden karşımıza çıkan bu ikonik tasarım genetikleri, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde son kullanıcılara ulaşmaya başlayacak. Elektrikli motosiklet konsepti Microletta ile büyük ilgi çeken markanın seri üretime hazır haliyle karşımıza çıkarttığı Microlino 2.0, iki yıl önceki elektrikli otomobil modelinin eksikleri tamamlanmış hali olarak da değerlendirilebilir. Projenin iptal edilen Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenmesi planlanıyordu.

1/7

Microlino 2.0 iyileştirilen elektrikli otomobil dinamikleriyle dikkat çekiyor

Marka tarafından 2.0 versiyonuyla birlikte araç üzerinde doğrudan kullanıcı deneyimine etki yaratacak dokunuşlar yapıldığını görüyoruz. Doğrudan şasi ile başlayan bu güncellemelerle sürüş dinamikleriyle birlikte aracın görüş alanlarının da geliştirildiği söyleniyor. Şimdilik herhangi bir görseli paylaşılmasa da, kokpitte de nitelikli revizyonlar yapıldığının da altı çiziliyor. Elektrik altyapısında da iyileştirmeleri beraberinde getirmesi beklenilen Microlino 2.0’nın şimdilik rakamsal verileri açıklanmadı.
 

İlginizi Çekebilir  Minimal tasarımıyla dikkat çeken elektrikli motosiklet; Microletta

2018 yılında tanıtılan ilk pakette ise 15 beygir güç ve 100 Nm tork üreten elektrik motoru ve 8 ile 14,4 kWh‘lık batarya kullanıldığını biliyoruz. Araç bu ünite sayesinde maksimumda 90 km/s hıza çıkabiliyor, 0’dan 50’ye hızlanmasını 5 saniyede tamamlayabiliyordu. Menzil değerleri ise giriş seviyesinde 125 kilometre, üst pakette ise 200 kilometre olarak netleşmişti. Yapılan iyileştirmelere rağmen fiyatında herhangi bir değişim beklenmeyen modelin Avrupa pazarına 12.000 euroluk fiyatla 2021 yılında sunulması bekleniyor