Corona virüsü nedeniyle iptal edilen Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki gösterimi erlenen Microletta, elektrikli motosiklet geleceği için önemli potansiyel taşıyor.

Elektrik gibi çevre dostu ulaşımın geleceğinde merkezde yer alan güç ünitesiyle minimalist tasarım felsefesinin bir araya geldiği projeler çok daha ilgi çekici bir hal alıyor. Scooter ve kaykay gibi alanlara kadar esneyen ürün çeşitliliğinin motosikletlere olan yansımalarına yeni bir üyeyi ekleme zamanımız geldi. Micro Mobility tarafından geliştirilen Microletta elektrikli motosiklet, geçtiğimiz yıl Vespa‘nın da dahil olduğu scooter dünyasının dönüşüm geleceği için umut vadediyor.

1/6

 

İlginizi Çekebilir  En yeni kamp arkadaşınız olmaya aday elektrikli scooter ile tanışın

Microletta elektrikli motosiklet için açıklanan ilk özellikler

Henüz bir konsept olarak tanıtımı gerçekleştirilen Microletta’nın önümüzdeki süreçte seri üretime geçme olasılığı da bir hayli yüksek. Modelle ilgili paylaşılan ilk özelliklere baktığımızda ise maksimumda 80 km/s‘e kadar hıza erişebildiğini ve tamamen dolu bataryalarıyla 100 kilometre menzil kat edebildiğini görüyoruz. Bu rakamların günlük şehir içi ortalamasında bir kullanıcı için fazlasıyla işe yarar olduğunu söylemek mümkün. Microletta’nın en önemli özelliklerinden biri de değiştirilebilir batarya sistemine sahip olması. Gogoro’nun ünitelerinden faydalanılan modelde, yüzdesi düşen bataryaları çıkartıp yerine tamamen dolu ikincil üniteyi takmak mümkün. Seri üretime geçiş sürecinde 4.900 euroluk fiyatla satışa sunulması beklenen modelin sipariş bazında büyük ilgi görmesi bekleniyor