Çevreye olan etkinin minimuma çekilme adımlarının bir sonucu olarak karşımıza çıkan sürdürülebilir hamak tasarımı, geleneklere meydan okuyor.

Sürdürülebilirlik felsefesinin her geçen gün üretim süreçlerine daha fazla nüfuz etmesiyle birlikte, ürün çeşitliliği de farklı endüstrilerde karşımıza çıkmaya devam ediyor. Şu sıralar mimari ve kozmetik dünyasına yoğun bir şekilde entegre edilen bu değişime bambaşka boyuttan bir üye daha katılıyor. Adam Cornish Design tarafından geliştirilen sürdürülebilir hamak tasarımı kendinden sonra gelecek mobilyalar için de adete bir amiral gemisi niteliğinde. Model aynı zamanda hamakların kumaş veya ip gibi esnek malzemelerden yapılması gerektiği fikrine meydan okuyor.

1/5
İlginizi Çekebilir  Mutfakta sürdürülebilirlik için dikkat etmeniz gereken altın kurallar

Sürdürülebilir hamak projesinden satır başları

Minimal tasarımıyla da adeta bir dekor objesi havasını barından tasarımın malzemesi minimum ekolojik etki odaklı tercih ediliyor. Tamamen endüstriyel kullanım amaçlı yetiştirilen ağaçlardan elde edilen ahşapların burada seçilmiş olduğunu görüyoruz. Ahşabın ana malzemesiyse Accoya kontrplaktan tercih ediliyor. Sürdürülebilirlik dünyasının popüler malzemesi olan Accoya, normal ahşapla aynı güce sahip olmasına rağmen daha az ekolojik etkisiyle ön planda. İp ile birlikte asılan bu ahşap şeritlerin bir araya gelmesiyle bütünlük kazanan hamakta, iskeletin arasındaki boşlukların sürtünmeyi önleme amacıyla bir araya getirildiğini görüyoruz. Ürünle ilgili merak ettiğiniz detaylara resmi sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.