Tarladan toplanan Mısır pamuğu fonksiyonel ve estetik niteliklerle donatılarak vücudunuzu saracak konforlu ve yumuşacık bir ürüne dönüştürülüyor.

Ev tekstilinde kullanılmak üzere, tamamen Nil Deltası’nda yetiştirilen Mısır pamuğundan ultra rahatlık, kalite ve dayanıklılık gibi özellikler barındıran bornoz üretiliyor. Tarladan bitmiş ürüne kadar konfor ve etik üretim anlayışı ilkelerini kendilerine misyon edinen iki yakın arkadaş Casamera adlı marka çatısı altında bu ürünü hayata geçirmek için birleşti. Marka, uzun ömürlü olması için bornoz üretiminde daha uzun ve daha güçlü liflere sahip olan Mısır pamuğunu tercih ediyor. Bornozun tasarımında, kalın olduğu kadar rahat pamuklar ile kabarık ve nefes alabilen yapıda bir petek örgüsü ön plana çıkıyor. Bu sayede kullanıcıyı terletmeyen, nemin hızlı emilimini sağlayarak çabuk kuruyan, aynı zamanda kişi vücuduna rahatça uyum sağlayan esnek bir ürün olma özelliğinden bahsetmek mümkün oluyor. Casamera bornoz, Oeko Tex standartlarında sürdürülebilir malzeme olan yüzde 100 doğal Mısır pamuğundan üretildiği için cilt ile temasında antialerjik olmakla beraber koku yapmayan antibakteriyel yapısıyla da dikkat çekiyor.

1/5
İlginizi Çekebilir  PureOne Hava Temizleyici ile Daha Temiz bir Gezegen

Mısır Pamuğu İle Üretilen Bornozun Kullanım Detayları

Üretiminde kimyasal lifler kullanılmadığı için cildiniz için tamamen güvenilir olan bornoz, sıcak havalarda dahi serin tutarak fonksiyonel ve derin cepleriyle de kullanım rahatlığı sunuyor. Mısır pamuğunun test edilmiş özelliklerinden biri de her yıkama sonrasında örgü ilmeklerinin daha az büzülerek buruşmaması, yumuşaklık ve esneklik özelliklerini yitirmemesi. Dolayısıyla Casamera bornoz, gevşemenizi sağlayarak rahatça uykuya dalmanızı sağlıyor.  Marka, bornoz üretimi haricinde kendi bünyesinde havlu üretimi de yapıyor.

Video