Bitki yetiştirmeyi ve fonksiyonel minimal tasarımları sevenler için, modüler vazo sistemiyle tasarlanan saksı fikri rahatlığı ve şıklığı bir arada sunuyor.

Pandemi başladığından beri, her zamankinden çok daha fazla evde vakit geçirmeye başladık. Kimimiz çalışma hayatına evden devam ederken, kimimiz de seyahat etmeyi çokça sevmesine rağmen evden çıkmamak zorunda kaldı. Bir evcil hayvanınız varsa, vakit geçirmek çok daha kolay olabilir ama olmayanlar için, bir bitki ebeveyni olmak da çok tatlı fikir. Evinizde bitkilere sahip olmak, alanınıza ferahlatıcı yeşil rengi eklerken, havayı arındırmaya da yardımcı olabiliyor ve size kendinizi kesinlikle iyi hissettiriyor. Ancak, küçük bir alana sahip de olsanız yeni tasarımlar çeşitli çözümler sunuyor. Belki de ToThem sizin için tasarlandı.

1/6

Modüler Vazo Sistemiyle Tasarlanan ToThem Hakkında Detaylar

Pencere pervazınızı kalabalıklaştırmadan, neredeyse kendi kendine bakabilen bir saksı olan ToThem, şehir daireleri gibi küçük alanlarda birden fazla bitkinin organizasyonu ve bakımı için bir çözüm olarak tasarlandı. Modüler vazo sisteminden ilham alan tasarım; alanı optimize ederken, tasarımcıları Camila Saulino ve Alibek Atahanov saksı formunu eğlenceli biçimde tutmak istediler. Bu sebeple her parçaya, diğerleriyle organik olarak bütünleşen benzersiz bir şekiller verdiler. ToThem ayrıca suyun tüm seviyelerde bitkilere aynı anda ulaşmasını sağlayan kendi manuel sulama sistemine sahip. Aynı zamanda bir drenaj suyu yeniden kullanım sistemini de entegre ediyor. Akıllı olmak için herhangi bir teknoloji kullanmayan akıllı bir tasarım.

İlginizi Çekebilir  Saksı Tasarımında Geleneksel Bitki Yetiştirme Yöntemi Tarihe Gömülüyor; Terraplanter

Saksının yapısı, modüler vazo fikri ve farklı bitkileri göz önünde bulundurarak tasarlanmış, farklı şekil ve boyutlarda dört vazo içeriyor – aromatik bitkiler (nane), Hedera Helix, Sulu Meyveler (Aloe Vera) ve çiçekler (Spathiphyllum). Bu bitkiler iç çevreye ve insan sağlığına verdikleri olumlu özellikler için seçildi (2020’de kesinlikle ihtiyacımız olan bir şey). Sıcak, toprak tonları da yeşil rengin doğasını tamamlıyor ve evinizin herhangi bir köşesini rahat bir tonda dönüştürüyor.