Monarch Cork, son yıllarda bilinçli tüketici sayısının artmasıyla birlikte ortaya çıkan sürdürülebilir moda akımında Türkiye’nin yükselen isimleri arasında.

Artık günümüzde bir markayı diğerinden ayıran önemli özelliklerden biri de markanın üretiminin ne derece ekolojik ve sürdürülebilir olduğu. Monarch Cork da mantar meşesi kumaşından çevre dostu üretimiyle dikkat çeken yerel üreticiler arasında. Adını 2018 yılıyla duymaya başladığımız marka, kısa sürede ürün çeşitliliği ve kullanıcı kitlesi konusunda önemli yol kat etti. Monarch Cork, daha az bakım ve temizlik gerektiren, bundan önemlisi hayvan derisi kullanımının önüne geçen ürünleri müşterilerinin beğenisine sunuyor. Ürünlerde kullanılan mantar meşesi ağacının kabuklarından elde edilen ve doğal deri olarak da bilinen malzeme; antibakteriyel, hipoalerjenik, hafif, yumuşak ve su geçirmez özellikleriyle karakteristik bir kullanıcı deneyimi vadediyor.

1/6
İlginizi Çekebilir  Deri ve Sürdürülebilir Moda İlişkisi [Keşfet]

Monarch Cork ürünleriyle ilgili öne çıkan ayrıntılar

Yazımızını girişinde de bahsettiği gibi marka geride bıraktığı 1,5 yıllık sürede hatırı sayılır oranda ürün çeşitliliğine ulaştı. Bileklik, kolye ve sırt çantası gibi aksesuarlarla yola çıkan Monarch Cork mevcut ürün yelpazesini genişleterek teknoloji ürünlerini korumak amacıyla kılıf üretimine de el atmış durumda. Telefon kılıfı olarak tasarlanan bu parçalar hem üstün koruyucu nitelikte hem de çok şık ve zengin bir görünüme sahip. Markanın kadın ürünleri; sırt çantası, el çantası, omuz çantası, clutch (portföy çanta), cüzdan kemer, çanta ve çeşitli aksesuarlardan oluşuyor. Erkek ürünleri ise; cüzdan, kemer, şapka, ayakkabı ve aksesuarlardan oluşuyor. Markanın ayakkabı ürünleri ise özel ortopedik ultra yumuşak taban konforunda olup su geçirmeyen, dayanıklı özellikleriyle dikkat çekiyor. Monarch Cork’un ürün gamının teknik özellikleri ve fiyat detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.