Bisiklet kullanıcılarına her türlü onarım aşamasında kolaylık sağlayacak olan gidon aparatı, vites ve fren elemanları hasarının önüne geçiyor.

Şehir içi ulaşımda git gide önemli bir rol oynayan bisiklet uçsuz bucaksız bir dünya. Ulaşım konusunda kullanıcılar için trafikte engel tanımayan bir araç olmasının dışında, başlı başına bir kültür olarak da hayatımızın merkezinde yer alıyor. Sürdürülebilir ulaşım olarak kendini geliştirmeye devam eden bu dünyanın donanım çeşitliliği de lineer şekilde artıyor. Radarımıza takılan son örnekte de hayati parçaların yer aldığı gidon için oldukça işlevsel bir aparat karşımıza çıkıyor.

1/3

Bisiklet gidonunun zeminle teması kesiliyor

Bisikletçi Andy Wilkoff tarafından icat edilen gidon aparatı pek çok kişiyi tamir sırasındaki büyük bir dertten kurtaracak. Hemen hepimiz tamir esnasında ters çevirmeden kaynaklı; vites değiştirici, elektrikli versiyonlardaki ekranla ve fren pedalları gibi parçaların zarar görmesinden şikayetçiyiz. 91 gram ağırlığındaki bu aparatlarla birlikte gidonun zemin ile olan bağlantısı büyük oranda kesilerek tüm bu hasarların önüne geçiyor. Her birinin üstünde bir gidon kızağı ve katlanabilir üç ayak bulunan kriko niteliğindeki yapı, kayışlar ile sabitlenerek sıkılıyor. İşlemin tamamlanması ile birlikte bu aparat, gidonu yerden 83 milimetre yukarıda konumlandırıyor. Yaklaşık 25 dolar etiket fiyatına sahip olan ürüne buradan ulaşabilirsiniz.