PSA grubunun elektrikli ticari araç seçeneklerine dahil olan Opel Zafira e-Life, farklı gövde uzunluklarıyla satışta olacak.

Peugeot-Citroen grubunun binek ve ticari araç sınıfındaki elektrik atılımı devam ediyor. Son dönemlerde ticari araç çeşitliliğini de ciddi oranda artıran grubun en yeni üyesi Opel Zafira-e Life oldu. Daha önce Ters’te yer verdiğimiz Vivaro-e ve eSpaceTourer ile benzer dinamikler üzerine kurulan model bu vesileyle teknik altyapı ve özellik bakımından benzerlik gösteriyor. Dokuz koltuk düzeni ve üç farklı uzunlukta seçeneğiyle her türlü kullanıma olanak tanıyan Zafira e-Life’ın boyutları farklı olsa da maksimum 1.000 kilograma kadar yük çekiş desteği sunuşunda herhangi bir değişiklik bulunmuyor.

1/6

Opel Zafira e-Life teknik olarak ne vadediyor?

Giriş seviyesinde standart olarak gelen 50 kWh kapasiteli batarya ile 230 kilometre menzil kat edebildiği açıklanan modelde bunu yeterli görmeyen kullanıcılar için bir üst seçenek daha var. 75 kWh kapasiteli bu paketle birlikte ise 330 kilometreye kadar yol kat etmek mümkün. Gelelim motor detaylarında. Zafira-e Life’da kullanılan elektrik motoru 136 beygir güç ve 260 Nm tork üretiyor ve bu bileşenle araç maksimum 130 km/s hıza çıkabiliyor. Şarj ayağında ise hızlı şarj desteği hayat kurtarıcı nitelikte. 50 kWh’lık paket yüzde 80 doluluğa 30 dakikada getiriliyor. 75 kWh’lık üst pakette ise bu 45 dakika sürüyor. Yaz dönemi itibarıyla sipariş sürecinin başlayacağı açıklanan Zafira-e Life’ın Avrupa merkezli ilk teslimatlarıysa bu yılın sonlarına doğru yapılacak.