Otomobil dünyasının zirve noktalarından birisini temsil eden Rolls-Royce, özel olarak yetiştirilen gül ile bambaşka bir dünyaya da kapılarını aralıyor.

Lüks otomobil sınıfında zirveye oynayan Rolls-Royce, aynı zamanda uçak motorları ve enerji gibi farklı alanlarda da çözümler üretiyor. İngilterem merkezli markanın ulaşımın dışında çok fazla bilinmeyen çevre dostu hamleleriyse şu sıralar gündemde. Geçtiğimiz hafta arı popülasyonunu doğrudan olumlu yönde etkileyen ve sonucunda üzerinde markanın logosunu taşıyan bal üretimi üzerinden karşımıza çıkan gelişmelere şimdi de bitki dünyası eklendi. Goodwood, West Sussex’te bulunan Rolls-Royce evinin iç bahçesi, nadir bir çiçek olan Phantom Rose’un yetiştirildiği tek yer olma özelliğini taşıyor.

1/2
İlginizi Çekebilir  İklim Adaleti Nedir? [Keşfet]

Rolls-Royce Phantom Gül’ü, Philip Harkness tarafından yetiştiriliyor

Eşi benzeri olmayan bir bir çeşit olarak lanse edilen gülün, kesintisiz bir cam bölmenin arkasındaki panoda yer alan ve bireysel sanat eserlerine yönelik bir sahne olan Phantom Galerisi için tek seferlik özel bir tasarım olarak hayata geçirildiğini görüyoruz. Ödüllü İngiliz çiçek yetiştiricisi olan Philip Harkness tarafından yetiştirilen bu güller daha sonra ‘’Rose Phantom’’ adlı bir milyondan fazla dikişten oluşan olağanüstü ısmarlama bir otomobil için büyük ilham kaynağı oldu. Phantom Rose, 50 yapraklı tam bir çiçeklenme ve zengin bir parfüm sunan, sarkık ve kremsi beyaz bir çiçek olarak karşımıza çıkıyor.