Normalleşmeyle birlikte sosyal mesafeyi de korumak amacıyla Multiply tarafından tasarlanan kullanımı rahat ve tarz koleksiyon Petticoat Dress tanıtıldı.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle haftalarca karantinada kalan birçok ülkenin tedbirleri adım adım gevşettiği bu günlerde önlem almak adına dünyanın dört bir yanından yaratıcı ürün haberleri gelmeye devam ediyor. Yeni normalle beraber sağlık, gıda vb. temel ihtiyaçları karşılayan sektörlerin yanında tekstil ve giyim sektöründen de atılım sayılabilecek alternatif ürünler hayatımıza giriyor. Ünlü markaların koleksiyonlarına uyarladığı eldiven, koruyucu maske tasarımlarından sonra moda endüstrisinin geleceğini şekillendirecek, sosyal mesafe kuralına dikkat çeken Multiply adlı bir markanın Petticoat Dress koleksiyonundaki bir etek ön plana çıkıyor. Etek görünüm olarak tıpkı gelinliğin kabarık olmasını sağlayan ve balen kullanılarak yapılan iç tül eteği (jüpon) andırıyor. Modelin tasarımına bakıldığında etek ucu Victoria dönemi kabarık balo elbisesini andırırken, kalça yukarısından başlayıp bel hattına doğru konumlanan korsajda ise geleneksel İskoç geleneksel kilt etekten ilham alınmış.

1/6
İlginizi Çekebilir  Levis İmzasıyla En Sürdürülebilir Seri Wellthread!

Petticoat Dress ve Jüpon Etek Hakkında Detaylar

Petticoat Dress jüpon eteği, kullanan kişiye güvenli bölgesini ihlal edecek herhangi bir tehlikeye karşı etrafında yarıçapı 1 metre mesafede alan sağlıyor. Eteği kullanan iki kişi arasındaki mesafeyse 2 metre. Düşük üretim maliyetli etek kolay temizlenebilmesi, çabuk kuruyabilmesi detaylarıyla öne çıkarken katlanıp taşınabilen hafif çantası ile kişiye fonksiyonel bir avantaj sunuyor. Ayrıca Multiply bünyesinde hem kadınlar hem de erkekler için günlük eteklerden mayoya kadar farklı renklerde çeşitli ürünlere rastlamak mümkün.