Precept gösteriminin ardından büyük ilgi toplayan ekip, ilk SUV modeli Polestar 3 için projenin detaylarına işaret ediyor.

Volvo‘nun kendi içerisinde gerçekleştirdiği yeni oluşum kararıyla birlikte başlı başına bir marka olarak yoluna devam ettirdiği Polestar, elektrik vizyonu üzerine çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz süreçte iki farklı binek model üzerinden bizleri bekleyen gelecekle ilgili gösterimler yapan ekip, geçtiğimiz ay Precept adını verdiği konsept projeyle karşımıza çıktı. Sürdürülebilirlik felsefesinin sonuna kadar işlendiği bu model, markanın ilk SUV temsilcisi olacak Polestar 3 için bir taban niteliğini taşıyacak. Yapılan yeni açıklamada, 3’ün tasarım dinamiklerinin büyük oranda Precept ile benzeşeceğini görüyoruz.

1/11

Geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik Polestar 3 ile asfalta yansıyor

Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan marka CEO’su Thomas Ingenlath; “Herkes bana Polestar’ın geleceğinin ne olduğunu soruyor. Elbette henüz gelecekteki modellerimizi göstermiyoruz, ancak Precept projemiz özellikle tasarım noktasında size nereye gideceğimizi gösteriyor. Sürdürülebilirlik konusundaki hırslarımız ve gelecekteki otomobillerle getireceğimiz harika dijital kullanıcı deneyimi de burada dikkatinizi çekekecek noktalar olmalı. Bu çalışmalar bir fantezi, rüya ya da bir bilim kurgu filmi değil. Bu bizim gerçekliğimiz ve bu bir gün gelecek.” ifadelerine yer verdi. Kokpit bölümünde kullanılan geri dönüştülmüş pet şişe ve vegan malzemelerle otomobil dünyasının çevreci geleceği konusunda bizleri heyecanlandıran Precept projesi, Volvo için de belirleyici nitelikte olacak. Aracın şimdilik herhangi bir teknik detayının paylaşılmadığını da belirtmeden geçmeyelim.