İki iddialı modelin ardından Cenevre öncesinde gelecek vizyonunu temsil etmeye hazırlanan Polestar Precept, çevre dostu malzemeleriyle öne çıkıyor.

Volvo’nun kendi içerisindeki yeniden yapılanma sürecinin ardından yoluna başlı başına bir marka olarak devam ettirdiği Polestar‘ın yükselişi devam ediyor. Elektrik odaklı ürün gamıyla kullanıcıların karşısına çıkmaya başlayan yeni oluşum, sürdürülebilirlik konusunda grubun tüm felsefesini de üst noktada yansıtıyor. Süreç içerisinde iki farklı modelle karşımıza çıkan İsveç merkezli ekibin son projesindeki detaylarsa doğrudan çevrecilik vizyonuyla odaklı. Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterimi yapılacağı açıklanan Polestar Precept, çevre dostu karakterinin yanında minimalist çizgileriyle de kendisine hayran bırakıyor.

1/4

Polestar Precept marka için bir deklarasyon niteliğinde

Rakamsal veri bazında herhangi bir detayı paylaşılmayan projede ilk başta söylediğimiz gibi tamamen sürdürülebilirlik odaklı parçalar ön plana çıkarılıyor. Otomobilin içerisinde kullanılan malzemelerin pek çoğunu geri dönüştürülmüş plastik şişelerden imal eden Polestar, konsolda ise keten bazlı sürdürülebilir kompozit malzemelerden faydalanıyor. Teknoloji açısından da eksik kalmayan konseptte 12,5 inç sürücü ve 15 inç multimedya ekran karşımıza çıkıyor.

1/4

Markanın resmi kaynaklarından yapılan duyuru içerisinde açıklamaları da detaylaraya yansıyan şirket CEO’su Thomas Ingenlath; “Bu proje bizim gelecek vizyonumuzun odağında hangi maddeler olduğunu çok net bir şekilde temsil ediyor. Gelecekteki araçlar için şimdiden ön hazırlıklar yapıyoruz. Precept, çevresel etkimizi en aza indirmek için inovasyonu nasıl uygulayacağımızın somut bir kanıtı. Aslında araç bizim için bir deklarasyon. Bu uzak bir geleceğin rüyası da değil” ifadelerine yer verdi. İkiye ayrılmış Thor’un Çekici formlu LED gündüz farları ve geleneklere meydan okuyan ızgarasız yüzüyle fark yarayan modelle ilgili diğer detaylar fuarla birlikte ortaya çıkacak.