Üretime taşınacak ilgi çekici elektrikli motosiklet modellerinden birisi olarak karşımıza çıkan Punch Moto, teknik özellikleriyle de akılda kalıcı olacak.

Emisyonsuz ulaşımın demirbaşı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen elektrikli motosiklet pazarındaki gelişim kayda değer seviyede sürüyor. Model bazındaki çeşitlilik artışının yanında bu modellerin nitelik bazındaki sınıf atlayışı da beraberinde görünenler arasında. Bu noktada bizim gibi meraklılarını sevindiren bir diğer çeşitlilik de tasarım noktasında gerçekleşiyor. Çoğunlukla neo retro dinamikleriyle ilgi çeken modellerin bir ayağı da yüzünü geleceğe dönmüş durumda. Radarımıza takılan Punch Moto da bunun son ve akılda kalıcı üyelerinden birisi olarak karşımızda.

1/4
İlginizi Çekebilir  Eşi benzeri olmayan elektrikli motosiklet Cake Ösa'ya tasarım ödülü

Punch Moto elektrikli motosiklet pazarının iddialı üyelerinden olma yolunda

Belarus merkezli Punch Motorcycles tarafından geliştirilen motosiklet, seri üretim bir modelden ziyade özel yapım bir modeli akıllara getiriyor. Söz konusu rakamsal veriler olduğunda da karşımızda yabana atılmayacak bir aracın olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Kullanılan elektrik motoru maksimumda 33 beygir güç üreten modelin maksimum sürat değeriyse 120 km/s olarak açıklanıyor. Bu değerin elektrikli otomobillere yakın olduğunu da yeri gelmişken belirtmeden geçmeyelim. Yapılan testlerde 110 kilometrelik menzil kat edilebildiği de tabloda karşımıza çıkıyor. Şimdilik fiyat bilgisi paylaşılmayan modelin kısa süre içerisinde üretimine başlanılması planlanıyor.