Doğayı ve insan yaşamını ciddi oranda etkileyen tek kullanımlık filtreler için yeni tasarımlar boy göstermeye devam ediyor. İşte PureOne Hava Temizleyici.

Genel olarak birçoğumuz zor zamanlarda günü kurtaran alternatifler bulma konusunda ustalaşıyoruz. Koronavirüs ile birlikte yeni koşullara uyumlanırken de yaratıcı bir çok fikre şahit olduk. Diğer yandan, çelişki yaratan durumlar içinde de kaldık. Örneğin; meyve sebze satışlarının ‘hijyen‘ için ayrı ayrı poşetlenmesi bunlardan biriydi. Peki en az plastik poşetler kadar doğaya ve insan sağlığına zarar veren tek kullanımlık filtreler konusunda ne kadar bilinçliyiz? Ve bunun için neler yapıyoruz? Bu konuyu dikkate alarak tasarlanan PureOne Hava Temizleyici’yi sizler için araştırdık.

OneLife Tasarım‘ın CEO’su Christoph Burkhardt, herhangi bir filtre değişikliği gerektirmeyen bir temizleyici olan PureOne Sessiz Hava Temizleyici ile bu sınıftaki ürünlerin yapısına yeni bir bakış getirdi. “Hava temizleyiciniz yoksa, hava temizleyici sizsiniz” diyen Christoph, hava arıtma ihtiyacını daha iyi anlamamıza yardımcı olmak için kişisel deneyimini de paylaştı. Fırından kaynaklanan bir arıza, evlerinde yüksek düzeyde karbon monoksit gazına yol açarak sağlığını yavaşça etkilemeye başladığında, onu bu felaketten koruyan bir hava kalitesi sensörü oluyor. Zaman zaman evlerimizdeki hava dış havadan 5-10 kat daha zararlı olabiliyor, biz ve ailemiz de bu zararın farkında olmadan sürekli nefes alıp vermeye doğal olarak devam ediyoruz.

1/8

PureOne Hava Temizleyici ile İlgili Özellikler

Çoğu arıtıcı, HEPA Filtreleri veya iyonize edici teknoloji kullanarak çalışırken, PureOne plazma alan teknolojisini kullanıyor. Akıllı evler ve iş yerleri için tasarlanan PureOne’ın tescilli ve ödüllü teknolojisi, düşük vantilatör hızında yüksek filtrasyon performansı sağlıyor. Bu, temizleyicinin, zararlı ozon emisyonu olmadan, diğer hava temizleyicilerinin gerektirdiği elektriğin sadece bir kısmını kullanarak enerji tasarrufu sağlayan sessiz bir hava arıtma sisteminin olduğu anlamına geliyor. Filtreleri birkaç ayda bir değiştirmek yerine, PureOne filtre sistemi bulaşık makinesinde yıkanabiliyor ve tekrar kullanılabiliyor.

İlginizi Çekebilir  Minimalist tasarıma sahip hava temizleyici; Air O

PureOne’ın estetik tasarımı, mobilyalarınıza uyacak şekilde minimum tekstil ve ahşap kaplamaların karışımını kullanarak hayata geçirilmiş. Kullanıcılar; Amazon Alexa, Siri ve Google Assistant gibi sesli ürünlerle veya bir iOS veya Android uygulamasıyla PureOne’ı kontrol edebiliyor ve hava kalitesi verilerini alabiliyorlar. Evinizdeki havayı temiz tutmanın kolay, sessiz ve etkili bir yolunu sunan PureOne, herhangi bir ozon hasarı olmadan en küçük ince parçacıkları temizliyor. Tek kullanımlık filtre kullanımlarını azaltarak sosyal mesafeyi koruyan PureOne, karantina sonrası değişen dünyanın şekillendirdiği yaşam tarzımıza da mükemmel şekilde uyan bir ihtiyacı karşılayacak gibi görünüyor.

Video