Reebok bitki bazlı ürettiği sürdürülebilir vegan bir performans ayakkabısıyla kullanıcıların alışkanlarını değiştirme konusunda iddialı.

Sürdürülebilirlik her alanda temas ettiği noktayı değiştiriyor, bambaşka birşeye dönüştürüyor. Mutfak araç gereçlerinden, beslenmeye, mobilyaya, modaya, kültüre, ulaşıma, yaşam alanlarımızın birçok noktasında hem öğretiyor hemde sürece bireyi ortak ediyor. Bu noktada yerel ve küresel markalar insanları gerekli değişime itmek için sürdürülebilir tasarım ürünlerle adım atıyor. Sürdürülebilir ayakkabı tasarımlarıyla tüketicilerden tam not alan Nike ve New Balance’dan sonra Reebok da vegan bir performans ayakkabısıyla karşımızda. Bitki bazlı olan performans ayakkabısında önemli bir yenilik olan Forever Floatride Grow‘u da duyurdu.

İlginizi Çekebilir  Modada geri dönüşüm çeşitleniyor; New Balance'dan sürdürülebilir ayakkabı tasarımı

Reebok serisinde kullanılan ürünler

Forever Floatride adını verdiği mimaride, vegan “cotton-corn” koleksiyonunu takiben kullandığı ürünler hint yağı, okaliptüs ağacı, yosun ve doğal kauçuk gibi doğal alternatiflerle değiştirilerek bu üründe kendisini güncelliyor. Üst kısımda beyaz örgü dokusuna sahip spor ayakkabı, beyaz ve altın renginde işlenerek yan tarafta markanın bej renkte imza şeritleriyle destekleniyor. Ayakkabının taban dış tabanıysa kauçuk temelli malzemeden üretiliyor. Forever Floatride GROW koleksiyonu Sonbahar 2020’de piyasaya sürülecek.