1 yılı aşkın süredir yürütülen bir emeğin ardından ortaya çıkan yol bisikleti ve gravel modeli, çelik kadrolarıyla göz kamaştırıyor.

Bisiklet dünyasında her ne kadar belli başlı isimli ön planda görsek de, son dönemlerde kompakt üreticilerin ortaya koyduğu işlerin gözlerimizde yıldızlar uçuşturduğu gerçeğini de kabul etmek gerek. Özellikle çelik kadroların tekrar trendler arasında girdiği bu dönemde, el yapımı üretim gerçekleştiren markaların varlığında ciddi bir artış gözlemlendi. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag‘da bu felsefe üzerinden bisikletler üreten Repete, 2020 yılıyla birlik ürün gamına iki yeni model ekledi. Bir tanesi gravel diğeri yol bisikleti olan bu güzellikler, tasarım çizgilerinin yanında kullanılan renk şemalarıyla da göz alıcıklarını bambaşka bir noktaya çıkartıyor.

1/9

 

İlginizi Çekebilir  3T ortaklığıyla geliştirilen BMW Gravel bisiklet serisi

Repete yol bisikleti ve Gravel modellerinden öne çıkan detaylar

Yol modeli Reason R2, Gravel modeli ise Verne olarak isimlendirilen modeller, farklı sürüş felsefesi gereği birbirlerinden bariz şekilde ayrılan parçalara sahip. Geometri olarak da farkılıkları beraberinde getiren modellerin ortak noktalarıysa kadrolarında Columbus‘un çelik borularını görmemiz. Maşaları da yine Columbus karbon malzemeden üretilen bisikletlerde lastik genişliği sınırları da birbirlerinden ayrılıyor. Yol modeli Reason’da 700x28c‘ye kadar set kullanılabilirken, Verne’de bu rakam 700x40c‘ye kadar esnetilebiliyor. Her iki modelde de disk fren yapısının düşünülmüş olması ve Di2 uyumluluğu da potansiyel alıcıların yine yükseltme için dikkatini çekecek yetenekler arasında. Repete tarafından modeller için açıklanan fiyatlar şu şekilde;

Reason R2 Kadro set – 2.800 euro
Reason R2 Disk – Ultegra R800 set – Fulcrum 4 DB jant seti – 4.500 euro
Reason R2 Disk – Campagnolo Chorus set – Fulcrum 4 DB jant seti – 4.900 euro
Reason R2 Disk – Ultegra Di2 set – Fulcrum 4 DB jant seti – 5.200 euro.
Reason R2 Disk – Campagnolo Record set – Campagnolo Bora One 50 DB (clincher) jant seti – 6.900 euro

Modellerle ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara ve fiyatlara buradan ulaşabilirsiniz.