Son dönemlerde gördüğümüz en etkileyici tasarıma sahip elektrikli motosiklet modellerinden olan Switch e-Scrambler, rakamsal verileriyle de iddialı.

Çevreci ulaşımın şehir içi ayağında hayati önem arz eden elektrikli motosiklet modelleri, retro hatlarla bir araya gelince çok daha çekici bir hal alıyor. Klasik tasarımla temiz enerjinin bir araya geldiği bu projeler, geleneksel düşüncelere sahip kullanıcıları da cezbetme konusunda iddialı. Radarımıza takılan son model Switch e-Scrambler da elektrikli motosiklete çok sıcak bakmayanları bile baştan çıkartacak bir yapıya sahip. Yeni Zelanda merkezli bir ekip tarafından hayata geçirilen modelin teknik özellikleri de en az karakteri kadar heyecan verici.

1/6

Switch e-Scrambler elektrikli motosiklet için açıklanan ilk teknik özellikler

Markanın paylaştığı ilk verilere baktığımızda eScrambler’ın 67 beygir civarında güç üreten bir elektrik motoruna sahip olduğunu görüyoruz. Bu motorla 0’dan 100’e hızlanmasını sadece 3,2 saniyede tamamlayan model, maksimumda ise 150 km/s hıza erişebiliyor. Özellikle 0-100 değerinin günümüz standartlarında süper spor modellere yakın olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Yapılan testler sonucunda Switch e-Scrambler için açıklanan menzil değeriyse 150 kilometre olarak karşımıza çıkıyor ki bu da günlük kullanım için fazlasıyla ideal. Hız sabitleyici, 3 farklı sürüş modu, GPS sistemi, telefonların şarj edilebilmesi için USB çıkışı ve dijital bir gösterge paneliyle gelen modelde Panasonic batarya ve Bosch ABS sistemi gibi kaliteli malzemelere yer veriliyor. Yapılan planlamara göre 2022 içerisinde satış sürecine başlanılması beklenen modelin küresel bazda ilgi görmesi çok da şaşırtıcı olmayacak. Modelle ilgili merak ettiğini diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.