Geliştirme süreci 2017 yılına kadar dayanan ve seri üretim için bağış bekleyen Roselandi elektrikli bisiklet, kargo tipi gövdesiyle dikkat çekiyor.

Şehir içerisindeki ulaşımda kullanıcılar kadar yerel yönetimler için de hayati bir önemi var bisikletin. Geçtiğimiz ay içerisinde katıldığımız İstanbul Bisiklet Çalıştayı‘nda belediye ölçekli önceliğinin ne denli önemli olduğuna bizzat şahit olduk. Son olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi‘nin başlattığı özel yol çalışmalarıyla gündemde olan iki tekerlekli dünyanın elektrik gücüne olan entegrasyonu da lineer şekilde artıyor. Dikkat çeken tasarım karakterleriyle bir araya getirilen elektrikli bisiklet modelleri her segmente olduğu gibi şehir bisikletlerinin de odağında. Amerika merkezli yeni bir girişim tarafından geliştirilen Roselandia, özellikle yük taşıma yetenekleriyle kullanıcının favorisi olacak.

1/5

Roselandia elektrikli bisiklet için öne çıkan özellikler

Rose City Recumbent Cycles isimli girişimin imzasını taşıyan model şu aşamada Kickstarter üzerinden meraklılarıyla buluşuyor. Kadronun ortasına entegre elektrik motor mimarisi üzerine geliştirilen bisiklette pedal desteği sayesinde şehir içerisindeki yokuşlarda çok daha rahat bir sürüş deneyimini yakalamak mümkün. Kadro tipi gereği kargo bisikleti olarak da nitelendirilen modelin özellike oturuş pozisyonuyla fark yarattığının altı çiziliyor. 6061 alüminyum alaşım malzemenin kullanıldığı Roselandia’nın tüm parçaları bir araya geldiğinde ortaya 22,2 kilogramlık toplam ağırlık çıkıyor.

İlginizi Çekebilir  129 kilometre menzil vadeden elektrikli scooter; Stator

İşin elektrik desteği kısmında Bafang M400 motorun kullanıldığını görüyoruz. Bu motor kullanıcıların farklı ağırlıklarına göre 40 ile 97 kilometre aralığına kadar destek verebiliyor. Sürücüler dilerlerse elektrik desteğini tamamen pasif hale getirip bisikleti standart bir model gibi de kullanabiliyor. Üzerinde 20 inçlik Schwalbe lastik, çift pistonlu mekanik fren ve 10 kademeli Sram vites sistemiyle gelen model 2.400 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor.