Samsung, TV kutularını daha sürdürülebilir hale getirmek için adımlar attığını duyurdu.

Dünya devlerinden Samsung, TV’leri için kullandığı ambalaj tasarımına başka bir boyut kazandırdı. Her geçen gün artan çevre sorunları için sıfır atık bakış açısıyla kutularında kullanılacak malzemenin tekrar kullanımını sağlamak amacıyla kolları sıvayan Kore merkezli şirket, malzemenin oluklu mukavva kullanımının yanında kutulara desenler de yerleştirdi. Bu şekilde onları keserek farklı şeylere dönüştürebiliriz.

1/4

İlginizi Çekebilir  Geri dönüşüm malzemelerden üretilen özel tasarım kedi yatağı; Canopy Bed

Samsung TV kutuları için ilgi çekici ambalaj tasarımı

Samsung’un bu projesiyle birlikte kutuları atık sahalarına veya geri dönüşüm tesislerine gönderilmelerine engel olmayı amaçlıyor. Markanın Serif, The Frame ve Sero Tv modellerinde kullanılacak karton ambalajlar kedi evlerine, veya kitap yada dosya için raflara dönüştürülebiliyor. Kutular, müşterilerin kutuları daha kolay parçalara ayırmaları ve onları tekrar geri dönüşüme katmak için veya yeni bir amaç için yeniden yapılandırarak kesebilecekleri noktalı bir matris tasarımını içeriyor.

Her kutu nasıl yapacağınızla ilgili bir kullanım kılavuzu ile birlikte geliyor.  Kullanıcıların kurulum rehberine erişmek için kutudaki QR kodunu taramanız yeterli olacak. Marka, eko-ambalajdan “en benzersiz ve pratik tasarımlar” yapan müşteriyi ödüllendirmek için  Dezeen ile ortaklık yapıyor. Ambalaj yarışmasının galibi, tasarımlarını kullanım kılavuzuna dahil edecek ve toplam 20.000 dolara yakın ödül kazanabilecek. Yarışma 29 Mayıs 2020‘de sona erecek.