Seat elektrikli motosiklet serisi, şehir içi mobilite çözümlerinin merkezini oluşturacak “Mo” markasıyla birlikte tanıtıldı.

Kısa süre önce elektrikli scooter modelini Türkiye pazarına sunan Seat, çevre dostu mobilite çözümlerine kendi içerisinde yeni bir boyut getiriyor. Saatler önce resmi kaynaklarından bir duyuru gerçekleştiren İspanyol üretici, Mo adını verdiği yeni bir oluşum altında bu tarz alternatif araçların geliştirme ve satışını gerçekleştirecek. Planın iki yeni üyesi de elektrikli motosikletler üzerine kurulu. Geçtiğimiz yıl konsept olarak tanıtımı gerçekleştirilen Seat elektrikli motosiklet modelleri, scooter klasmanında artık son kullanıcıya hazır dinamiklerle karşımızda duruyor.

1/6

Seat elektrikli motosiklet modellerinin üst seviyesinde Mo eScooter 125 var

Seat’ın tanıtımın gerçekleştirdiği scooter modellerinin üst paketi eScooter 125 olacak. 12 beygir güç vw 240 Nm tork üreten elektrik motoru ve 5,6 kWh’lık batarya paketiyle gelen bu model tek seferde 125 kilometre menzil kat edebilecek niteliklerde. İçten yanmalı sınıfta 125cc’ye denk gelen model maksimumda 95 km/s hıza çıkabilirken 0’dan 50’ye hızlanmasını 3,9 saniyede tamamlayabiliyor. Modelde konumlandırılan batarya sökülebilir yapısı sayesinde kullanıcılar tarafından herhangi bir noktada şarj edilebiliyor.

1/4
İlginizi Çekebilir  Avrupa'nın en yeni elektrikli scooter serisiyle tanışın; Kumpan 54 Inspire

eKickScooter 65 adıyla tanıtımı gerçekleştirilen ikinci model ise daha çok kısa mesafe odaklı ihtiyaçları karşılama odaklı. 551Wh kapasiteli bataryanın konumlandırılığı model bu sayede 65 kilometre menzil kat edebiliyor. 350W güç üreten bir ünitenin konumlandırılığı eKickScooter 65, maksimumda 20 km/s hıza çıkabilse de, 20 derece eğimli yokuşları tırmanabiliyor. Üst modelde olduğu gibi burada da Eco, Drive ve Sport olmak üzere kullanıcıları üç farklı sürüş modu bekliyor olacak. Avrupa pazarı için satışta olan modellerin önümüzdeki süreçte Türkiye’ye de gelmesini bekliyoruz.