Segway tarafından geliştirilen Seat elektrikli scooter modeli tam kapasiteli bataryasıyla 25 kilometre menzil sunabiliyor.

Şehir içerisindeki kullanım alanları genişledikçe daha çok kişinin dikkatini çeken elektrikli scooter modelleri, farklı isimlerin de pazara olan ilgisini artırıyor. Nitekim otomobil üreticileri bunun güzel örnekleri arasında. Süreç içerisinde Audi ile birlikte adım atanlardan biridi olan Seat, EXS adını verdiği modeli bugün itibarıyla Türkiye’de satışa sundu. Segway tarafından geliştirilen Seat elektrikli scooter modeli tam kapasiteli bataryasıyla 25 kilometre menzil sunabiliyor. EXS için şarj süresi 3,5 saat olarak açıklanırken, du da günlük kullanımdaki ihtiyaçlar düşünüldüğünde gayet yeterli bir deneyimin yakalanabileceği anlamına geliyor.

1/3

Seat elektrikli scooter modeli akıllı cihazlara bağlanabiliyor

Şehir içerisindeki çevreci yol arkadaşınız olacak EXS’in taşınabilirliği de hayati derecede önemli. Katlanır yapıda olan modelin 12,5 kilogramlık toplam ağırlığıysa bazı kullanıcılar için dezavantaj yaratabilir. Spor, Normal ve Eko olmak üzere 3 farklı kullanım moduna sahip olan scooter, saatte 25 kilometre hıza ulaşabiliyor. EXS’in üzerinde standart olarak gelen LED farlar gece sürüşünde büyük avantaj sağlarken ön ve arka amortisörler konforlu bir deneyime olanak tanıma iddiasında. EXS’in kokpitinde ufak bir dijital ekran yer alıyor. Anlık bilgilerin elde edildiği bu ekran en büyük destekçilerden olacak. iOS veya Android için geliştirilen Ninebot-Segway uygulamasına da destek veren scooter bu sayede kullanıcıların scooter’la ilgili bilgilere ulaşmasına imkan tanıyor. SEAT EXS, Türkiye genelindeki tüm yetkili satıcılarda 5.500 TL’ye alıcı bulacak. Modelin resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.